Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław, pomagamy chorym na białaczkę

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław, pomagamy chorym na białaczkę

3 listopada rozegrane zostanie na PGE ARENIE spotkanie Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław. Ten mecz przyjaźni będzie miał dodatkowy cel, razem z Fundacją DKMS będziemy zachęcać kibiców do rejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego. 13 października, podczas Ogólnopolskiego Dnia Dawcy Szpiku Fundacji DKMS udało się zarejestrować w Szczecinie 1036 potencjalnych dawców! Liczymy na to, że również na PGE ARENIE akcja spotka się z dużym zainteresowaniem.

Wolontariusze DKMS będą czekać na kibiców na trybunie żółtej od godz. 13:30, czyli już na dwie godziny przed meczem. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do przybycia na mecz przyjaźni trochę wcześniej i poświecenia swojego czasu na krótką rozmowę z nimi. Po takiej rozmowie, pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka i złożonej deklaracji chęci przystąpienia do bazy danych DKMS zostaniemy wpisani na listę potencjalnych dawców. Obecnie, w Polsce, dawstwo szpiku jest wciąż mało popularne. Wynika to najczęściej z niewiedzy i płynących z niej obaw. Ludzie wciąż się boją, że pomagając innym, narażają siebie. Tymczasem pobieranie szpiku jest czynnością zupełnie bezbolesną i bezpieczną.

Lista osób wspierających DKMS, aktorów, ludzi sportu i polityki, jest długa i zawiera nazwiska osób znanych i lubianych, są to m.in.: Justyna Kowalczyk, Martyna Wojciechowska, Jarosław Wałęsa, Kamil Bednarek, czy Anna Przybylska, która w chwili rejestracji została 200. tysięcznym potencjalnym dawcą w bazie: (http://www.dkms.pl/index.php?id=1695)