#AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie

9 marca br. startuje #AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie! Jest to projekt lekcji online, do którego Stadion Gdańsk zaprosił znanych trójmiejskich sportowców. 5 lekcji, 5 ważnych tematów, kilkunastu fantastycznych gości i inspirujący prowadzący. Konkursy grupowe (dla klas) oraz indywidualne (na FB Stadionu Gdańsk), scenariusze lekcji dla nauczycieli oraz zadania dla uczniów. Jesteśmy przekonani, że wzbudzimy ciekawość poznawczą wśród uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Zapraszamy!

W odpowiedzi na obecną sytuację pandemiczną Stadion Gdańsk we współpracy z Miastem Gdańsk oraz InvestGDA chce inspirować młode gdańszczanki i gdańszczan oraz wesprzeć nauczycieli szkół podstawowych w wyzwaniu jakim jest edukacja zdalna. W tym celu przygotował projekt edukacyjny składający się z cyklu 5 lekcji online, do których zaproszono znanych trójmiejskich sportowców. Każdą lekcję prowadzi Nauczyciel Roku 2018 oraz finalista Global Teacher Prize 2020 – Przemysław Staroń.

Pierwszy odcinek pn. „Motywacja i cel” trafi do gdańskich (i nie tylko gdańskich) szkół już 9 marca, gośćmi odcinka będą: najskuteczniejszy obcokrajowiec w Ekstraklasie – Flávio Paixão oraz Dominika Domi Peszel – właścicielka największego studia tańca w Trójmieście.

W kolejnych odsłonach projektu (publikowanych co dwa tygodnie) zobaczymy między innymi Adrianę Dadci – Smoliniec, Annę Rogowską, Wojciecha Grzyba, Piotra Tarnackiego, Damiana Wleklaka, Adama Korola i Leszka Blanika. Lekcje będą poświęcone takim tematom jak: zdrowe odżywianie i choroby XXI wieku, rywalizacja i zasady fair play w sporcie i w życiu, pozytywne myślenie w starciu z nastoletnimi wyzwaniami i interpretacja pojęcia sukces, materiał będzie każdorazowo wzbogacony o aspekt sportowy.

Nauczyciele, którzy zgłoszą udział klasy w projekcie na adres e-mail: aktywnaszkola@arenagdansk.com będą co drugi wtorek otrzymywali nowe odcinki, scenariusze lekcji oraz zadania dla uczniów, dodatkowe materiały te będą udostępnione na naszych profilach w mediach społecznościowych (Youtube, Facebook).

Wszystkich uczestników zapraszamy również do udziału w konkursach: grupowych=klasowych (regulamin zamieszczamy poniżej) oraz indywidualnych (publikowanych na wydarzeniu #AktywnaSzkoła oraz FB Stadionu Gdańsk: jeden odcinek = jeden konkurs = 5 nagrodzonych osób).

Aktywna szkoła_REGULAMIN KONKURSU

Zaproszenie do udzialu w projekcie

Projekt bez tytułu

Na zdjęciu widoczne są cztery osoby w studiu zaaranżowanym na pokój nastolatka. Dwie osoby siedzą na kanapie: Dominika Domi Peszel oraz Flavio Paixão, po lewej stronie, na fotelu siedzi prowadzący lekcje online w ramach projektu #AktywnaSzkoła, Przemysław Staroń oraz realizator obrazu. Po prawej stronie znajdują się piłkarzyki oraz szachy. Pod zdjęciem znajduje się logo projektu przedstawiające bryłę Stadionu Gdańsk oraz nazwę #AktywnaSzkoła - zaInvestuj w swoje zdrowie.