Sprint - partner technologiczny

Nowy partner technologiczny na Stadionie Gdańsk – systemy teletechniczne pod pełnym nadzorem.

Z początkiem lutego 2018 roku świadczenie usług serwisu i wsparcia technicznego dla systemów teleinformatycznych, audiowizualnych oraz bezpieczeństwa dla Stadionu Gdańsk przejmie nowy partner technologiczny. W wyniku postępowania przetargowego do realizacji tych wybrana została firma Sprint, która może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w budowie i utrzymywaniu tego typu rozwiązań. Umowa jest podpisana na trzy lata.

logo firmy Sprint


Zamówienie obejmuje zapewnienie serwisu, naprawy oraz modernizację systemów ICT, audiowizualnych oraz bezpieczeństwa wraz z zapewnieniem koniecznych upgradów. W szczególności obejmie instalacje bezpieczeństwa, w tym m.in. monitoring wizyjny CCTV, kontrolę dostępu, systemy bezpieczeństwa ppoż. czy system zarządzania budynkiem BMS; instalacje audiowizualne oraz teleinformatyczne i telekomunikacyjne. Zapewnienie ciągłości niezawodnego działania systemów zabezpieczeń technicznych na Stadionie jest niezwykle istotne ze względu na specyfikę odbywających się tam imprez masowych. Na obiekcie zostanie wdrożone autorskie rozwiązanie firmy Sprint z zakresu systemów zarządzania bezpieczeństwem budynków – VIZAN SMS, integrujące systemy bezpieczeństwa całego obiektu oraz umożliwiające tym samym ich stałe monitorowanie i zarządzanie.

Sprint S.A. działa na rynku teleinformatycznym od 30 lat, będąc jednym z głównych graczy na rynku polskich integratorów IT. Ogromne doświadczenie oraz wykwalifikowana kadra pozwala firmie realizować najbardziej skomplikowane zlecenia. Firma niemalże od początku swego istnienia zdobywa doświadczenie w realizacji i utrzymywaniu systemów teletechnicznych na różnego typu obiektach.

Sprint w ostatnich latach wdrożył i utrzymywał instalacje teletechniczne m.in. w Akademickim Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku, Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum Żydów Polskich w Warszawie, na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Uniwersytecie Gdańskim, w Hotelu Radisson Blue w Gdańsku, Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku, w budynku Łużycka Office Park w Gdyni i wielu innych. Firma wybudowała i utrzymuje systemy monitoringu wizyjnego między innymi w takich miastach, jak Gdańsk, Warszawa, Łódź, Gdynia, Sopot, Olsztyn czy Zielona Góra. Jest również wykonawcą systemów sterowania ruchem w Bydgoszczy, Olsztynie i Łodzi.

 

Kontakt:

Sprint S.A., 80-298 Gdańsk, ul. Budowlanych 64E

tel. +48 58 340 77 00, fax +48 58 340 77 01, sprint@sprint.pl

www.sprint.pl
www.facebook.pl/sprintsa 
www.linkedin.com/company/sprintsa