Stadion dla niepełnosprawnych

Na Polsat Plus Arena Gdańsk przygotowano 50 miejsc dla osób na wózkach inwalidzkich (zlokalizowanych na promenadzie górnej) oraz 50 miejsc dla opiekunów. Mamy do dyspozycji również dwa wózki inwalidzkie.

Na każdym poziomie stadionu znajdują się toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych, wyposażone w system SOS (wysyłający informację o potrzebie pomocy do Centrum Bezpieczeństwa) oraz w system akustyczny i wizualny.

Osoby niepełnosprawne dostają się na swoją trybunę dedykowanymi windami i rampami podjazdowymi. Windy dla wózków inwalidzkich znajdują się w tunelu nr 1 i 2. W windach umieszczone są również tabliczki informacyjne napisane za pomocą alfabetu Braille’a. Stadion wyposażony jest także w system do audio-deskrypcji – specjalnego komentarza sportowego przeznaczonego dla osób niewidomych i pozwalającego zwizualizować sobie to, co dzieje się na boisku. Audio-deskrypcja nadawana jest przez sieć radiową i może być odbierana na każdym telefonie komórkowym i innym odbiorniku posiadającym funkcję radia.

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych:

  • W trybie codziennym – bezpłatne specjalnie oznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych na parkingu P4 (na podstawie unijnej karty osoby niepełnosprawnej).
  • W trybie imprez masowych -  informacje nt. funkcjonowania parkingów w trakcie wydarzeń stadionowych są publikowane wraz z pełnymi informacjami organizacyjnymi dotyczącymi konkretnych wydarzeń na stronie www Stadionu w zakładce aktualności oraz na profilu Facebook Stadionu.

Za swoją dostępność dla osób niepełnosprawnych POLSAT PLUS ARENA GDAŃSK otrzymał wyróżnienie w VI edycji Konkursu „Miejsce Przyjazne Osobom Niepełnosprawnym 2011” oraz nagrodę za obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym w międzynarodowym konkursie organizowanym przez IAKS International, Komitet Olimpijski (IOS) oraz Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC).