Murawa hybrydowa

Polsat Plus Arena Gdańsk jako pierwszy obiekt piłkarski w Ekstraklasie zastosował murawę hybrydową. Murawa hybrydowa wprowadziła Ekstraklasę do grona najlepszych lig świata korzystających z tego rozwiązania. Starannie pielęgnowana przez cały rok będzie zieloną wyspą na piłkarskiej mapie Polski.

Montaż murawy

Murawa hybrydowa to połączenie najlepszych nasion z nowoczesnością. W specjalnie przygotowaną matę ze sztucznych włókien, na plantacji pod Szczecinkiem wsiewa się wyselekcjonowaną trawę. Na stadion przy pomocy specjalnie przystosowanych ciężarówek trafia w rolkach gotowy zielony dywan. Jego montaż następuje na starannie przygotowanym podłożu i w ciągu kilku dni boisko jest gotowe do rozgrywania meczu.  Murawa spełnia wysokie wymogi UEFA i jest oparta o normy niemieckiej Bundesligi. Polsat Plus Arena Gdańsk będzie stwarzać piłkarzom świetne warunki!

Świetne warunki do gry

Tego typu podgrzewana nawierzchnia pozwala na zaoferowanie piłkarzom świetnych warunków do gry, niezależnie od pory roku. Skuteczniej można ją pielęgnować, nie dopuszczając do degradacji najbardziej eksploatowanych miejsc boiska, lepiej jest też zabezpieczony system korzeniowy trawy. Zmniejsza się zużycie płyty, a rosną możliwości perfekcyjnego przygotowania placu gry.

- W piłkę nożną powinno się grać na płaskiej, równej nawierzchni, która nie sprawia kłopotów - mówi Tomasz Czuszel z firmy Trawnik Producent, która jest wykonawcą prac. - Murawa hybrydowa jest trwalsza od tradycyjnej, nie odrywają się fragmenty darni i piłkarze nie muszą się zastanawiać czy piłka nie wykona im jakiegoś figla - podkreśla Czuszel, który współpracował przy montażu "hybrydy" choćby na Santiago Bernabeu w Madrycie. Cristiano Ronaldo i spółka od roku wykorzystują nowoczesną technologię, teraz trafia ona także do Polski.

Nowe możliwości

Murawa hybrydowa umożliwi częstszą organizację wydarzeń z wykorzystaniem płyty stadionu. Nowa murawa daje nie tylko doskonałe warunki do gry, ale także jest elementem wzmacniającym ofertę rekreacyjno-rozrywkową oraz biznesową Polsat Plus Arena Gdańsk.

 

Firma Trawnik Producent jest jednym z czołowych producentów piłkarskich nawierzchni w Europie. Jest odpowiedzialna za przygotowanie boisk dla reprezentacji Polski (między innymi Stadion Narodowy, Arłamów). Murawa na Polsat Plus Arena Gdańsk jest pierwszym tego typu projektem realizowanym na obiekcie, na którym rozgrywane są mecze PKO BP Ekstraklasy.