Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies

Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies - projekt zdrowotny dla fanów i fanek sportu w wieku 35+, którym przeszkadza własna nadwaga. Razem z klubami sportowymi pomożemy Wam się jej pozbyć!

Zapraszamy kibiców!

Ekstra FAN oraz Ekstra FAN Ladies to projekty sportowo-zdrowotne, przygotowane wspólnie przez Stadion Gdańsk, Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień oraz ERGO ARENĘ – Miasto Gdańsk, oraz kluby sportowe - Trefl Gdańsk, Trefl Sopot, Torus Wybrzeże Gdańsk i Lechię Gdańsk.

Zapraszamy osoby w wieku 35 - 60 lat, którym przeszkadza własna nadwaga (wskaźnik masy ciała - BMI >29, sprawdź swoje BMI ) do zmiany stylu życia na zdrowszy. Proponujemy mniej rutyny i wymówek, a więcej sportu. Wyzwanie jest duże - zredukowanie wagi ciała o 10 procent.

Rodzina – tak, praca - tak. Stres, mała aktywność fizyczna, a w konsekwencji obniżone samopoczucie – odradzamy!

Co w zamian? Iście męska alternatywa, również dla Pań :) 3 miesiące ciekawych spotkań w "damsko-damskim" lub "męsko-męskim" gronie :) W programie: zajęcia z dietetykami, fizjologami, lekarzami, specjalistami z zakresu aktywności fizycznej i żywienia, ostry wycisk no i przede wszystkim zajęcia ze sztabem trenerskim klubów sportowych.

Program trwa 12 tygodni. 2 spotkania w tygodniu z ćwiczeniami i warsztatami dla maksymalnie 33 mężczyzn (wtorki godz. 19-21 lub 18-20 i soboty godz. 10-11) i oddzielnie 33 kobiet (środy godz. 19-21 lub 18-20 i soboty godz. 09-10). Wystarczy zarejestrować się przez formularz on-line i przejść badania wstępne sprawdzające stan zdrowia. Po 12-tygodniowym programie sprawdzimy efektywność i trwałość zmian. Ostatnie badania odbędą się po 12 miesiącach od rozpoczęcia Projektu.

Udział w Projekcie jest bezpłatny.

Wymagana jest kaucja w wysokości 100 zł. Zwrot kaucji następuje na zakończenie projektu, po 12 miesiącach - po 12 tygodniowej interwencji oraz badaniach kontrolnych i końcowych.

Logo ekstra FAN

 

Logo ekstra FAN ladies


Podejmij wyzwanie ze swoimi ulubionymi klubami i obiektami sportowymi!

Zapraszamy uczestników do komentowania na Twitterze #EkstraFAN

 

Podstawowe kryterium to silna motywacja do zmiany - zarówno sylwetki, jak i stylu życia.
Projekt skierowany jest do mężczyzn/kobiet w wieku od 35 do 60 lat.
Wskaźnik masy ciała, czyli tzw. BMI (Body Mass Index), musi przekraczać wartość 29.
Chętni do udziału w projekcie mają obowiązek zapoznać się z regulaminem i potwierdzić zgodę z jego zapisami podpisem.

O zdrowotnych predyspozycjach do udziału w projekcie decyduje lekarz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W przypadku przeciwwskazań zdrowotnych, lekarz ma prawo nie zakwalifikować kandydata do projektu.

Uczestnik programu ma prawo, w szczególnych sytuacjach, do opuszczenia 3 spotkań. Kolejna absencja wyklucza z udziału w projekcie.

Regulamin uczestnictwa Ekstra FAN Edycja 10 (684.44 KB)

Regulamin uczestnictwa Ekstra FAN Ladies Edycja 7 (686.23 KB)

 

 

Pierwszym etapem jest rejestracja za pomocą formularza online.

Obejmuje on następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, wzrost, masa ciała oraz dane kontaktowe - adres e-mail oraz numer telefonu. Warunkiem rejestracji jest akceptacja treści oświadczenia zawartego w formularzu.

Formularz rejestracyjny do projektu Ekstra FAN
Formularz rejestracyjny do projektu Ekstra FAN Ladies

Rejestracja do Edycji Ekstra FAN 10 i Ekstra FAN Ladies 7 otwarta jest w dniach 20.01 - 20.02.2020 r. Początek rejestracji w poniedziałek 20 stycznia od godz. 8.00.

 


Rozmowa rekrutacyjna.

Na rozmowę zaproszone zostaną osoby spełniające wskazane kryteria. Zaproszenie wysyłane będzie drogą e-mail na adres wskazany w formularzu rejestracyjnym (proszę o sprawdzanie SPAM, zabezpieczenia Państwa skrzynek pocztowych mogą tam przenieść naszą wiadomość).

Spotkania odbywać się będą w Gdańskim Ośrodku Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień (ul. Kołobrzeska 61, Gdańsk) lub na Stadionie Gdańsk w dniach 20.02-28.02.2020.

Zaproszenia będą wysyłane na konkretne dni oraz godziny.

Spotkanie rekrutacyjne obejmuje ocenę stanu zdrowia, rozmowę z dietetykiem i specjalistą ds aktywności fizycznej. Ma ono na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w projekcie oraz możliwie najlepsze sprofilowanie 12 tygodniowego programu. Cała rozmowa zajmie do 90 minut.

Do każdego programu zakwalifikowana będzie grupa maksymalnie 33 osób.


Informację o wyniku rozmów każdy uczestnik otrzyma na wskazany w formularzu on-line adres e-mail.

 

1) Zgłoszenie internetowe

Chęć uczestnictwa zgłaszana jest poprzez formularz on-line.

Planowana rejestracja do męskiej edycji 10 i damskiej edycji 7 to 20 stycznia - 20 lutego 2020 r.


2) Spotkanie rekrutacyjne – badanie wstępne

Zgłoszone osoby otrzymują zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne albo informację o niezakwalifikowaniu się do dalszych etapów.

Planowane rozmowy rekrutacyjne kolejnych edycji to 20 lutego - 28 lutego 2020 r.


3) 12-tygodniowy Program

Zajęcia sportowe oraz warsztaty edukacyjne, które odbywać się będą 2 razy w tygodniu:
Panie środa 19-21 lub 18-20 i sobota 9-10 w okresie 04.03 - 23.05.2020 r.
Panowie: wtorek 19-21 lub 18-20 i sobota 10-11 w okresie 03.03 - 23.05.2020 r.

Większość zajęć odbywać się będzie na terenach Stadionu Gdańsk

Na zajęciach edukacyjnych poruszane będą tematy dotyczące wpływu aktywności fizycznej na samopoczucie i kondycję organizmu oraz zdrowych zachowań żywieniowych, które bez większego trudu czy wyrzeczeń można wprowadzić do codziennej diety. Część Sportowa będzie poświęcona różnym formom aktywności fizycznej: zarówno takim, które uczestnicy mogą realizować samodzielnie, jak i w gronie rodzinnym (polecamy jako sposób na wspólne spędzanie czasu i wzmacnianie wzajemnych relacji). Co ważne, program będzie realizowany pod okiem doświadczonych trenerów i zawodników współpracujących klubów sportowych Lechii Gdańsk, Trefla Sopot, Trefla Gdańsk, Torus Wybrzeża Gdańsk.

Cel to o 5-10 procent mniejsza masa ciała, większa aktywność fizyczna i zdrowsza dieta.

Planowane badania końcowe EF 10 to 25-29.05.2020 r. i EFL 7 to 25-29.05.2020 r.


4) Spotkania kontrolne - po 3 i 6 miesiącach od zakończenia Programu

Zarówno po 3, jak i 6 miesiącach od zakończenia Programu, będziemy chcieli zweryfikować Wasze samodzielne postępy i konsekwentne dążenie do celu, jakim jest zredukowanie masy ciała o 5 do 10 procent i utrzymanie wypracowanych, nowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej w życiu codziennym.


W razie pytań - prosimy o wiadomość na adekwatny adres e-mail:
EkstraFAN@arenagdansk.com
EkstraFANLadies@arenagdansk.com


Kontakt dla mediów pr@arenagdansk.com

 

Organizatorzy

Logo STADION Gdańsk
Logo GOPZiPU
Logo hala ERGO ARENA
 

Projekt wspierają

Herb Miasto Gdańsk
Logo Trefl Gdańsk
Logo Trefl Sopot
Herb Lechia Gdańsk
Herb Wybrzeże Gdańsk
Logo Polskiego Towarzystwa Programów zdrowotnych