Gdański Stadion w zestawieniu TOP10 obiektów wg Property Design

27.01.2016
Stadion Energa Gdańsk, jako jedyny obiekt z polski, znalazł się w subiektywnym zestawieniu najciekawszych projektów stadionowych na świecie przygotowanym przez redakcję Property Design

Redakcja PropertyDesign.pl opublikowała ranking najciekawszych projektów stadionów świata. Na listę trafiło 10 obiektów, a wśród nich tylko jeden z Polski – Stadion Energa Gdańsk. Arena została wyróżniona za bursztynową fasadę wykonaną z 17 tysięcy płytek w sześciu odcieniach i znalazła się w zestawieniu obok najznamienitszych stadionów z całego świata, takich jak: Eurostadium w Belgii, New National Stadium w Tokio, Mercedes-Benz Stadium w USA, Stadion Doha w Katarze, VTM Arena w Rosji i aż trzech z Francji: Allianz Riviera, Grand Stade Lumiers i Stade Bordeaux.

Stadion Energa został wybudowany na rozgrywki EURO 2012. Obiekt mieści się na powierzchni 27 hektarów. Jego powierzchnia użytkowa to 36 600 metrów kwadratowych i 41 620 miejsc. Na co dzień trenują tutaj i grają piłkarze Lechii Gdańsk. Kilkukrotnie swoje mecze rozgrywała w Gdańsku również reprezentacja Polski. Stadion posiada rozbudowaną Strefę Biznes, Centrum Konferencyjne oraz park rozrywki - FUN ARENĘ. Do końca września 2015 roku funkcjonował pod nazwą PGE Arena. W listopadzie nowym sponsorem tytularnym została Grupa Energa.

Cały artykuł można przeczytać tutaj.