Zdrowa PGE ARENA!

21.05.2014
Zdrowa PGE ARENA!

Stadion w Gdańsku, jako pierwszy w kraju trafił do sieci „European Healthy Stadia”! PGE ARENA uznana została za miejsce, które promuje zdrowe aktywności ruchowe, ma w swojej ofercie zdrowe potrawy dla stadionowych gości i kibiców, włącza się w kampanie prozdrowotne. Współpraca z ekspertami Healthy Stadia zaowocuje z pewnością dalszym rozwojem działań inwestujących w zdrowie mieszkańców Trójmiasta i turystów. 

 

Na stronie Healthy Stadia (http://www.healthystadia.eu/) tak określa się obiekty będące w międzynarodowej sieci: "Healthy Stadia are... those wich promote the health of visitors, fans, players, employees and the surrounding community... places where people can go to have positive healthy experience playing or watching sport" (Zdrowe stadiony to takie, które promują zdrowie wśród gości, kibiców, graczy, pracowników, a także społeczności lokalnej... miejsca do których ludzie mogą przyjść po zdrowe doświadczenia związane z uprawianiem bądx oglądaniem sportu)

Przykładów, które charakteryzowałyby się opisem jak powyżej, w działalności PGE ARENY jest wiele.  Z ostatniego tylko okresu wymienić można: działalność grupy  Biegam Bo Lubię, która zrzesza osoby w różnym wieku pragnące dbać o zdrowie z wykorzystaniem treningów biegowych. Co tydzień średnio 30 osób przyjeżdża rano na stadion, żeby wspólnie ćwiczyć przez półtorej godziny w taki zdrowy sposób rozpoczynając swoją sobotę. PGE ARENA  włączyła się ostatnio również w akcje takie jak: „Rowerowy maj”, Kampanii „Owoc w szkole”, Warsztaty Zdrowego Żywienia dla dzieci, które akurat w czasie rozpoczęcia „sezonu na grilla” uczyły się na Majówce na PGE ARENIE  jak zdrowe jedzenie na bazie warzyw i owoców może być smaczne. Na stadionie organizowane są maratony zumby, a z infrastruktury stadionowej korzystają codziennie jeżdżący na torze wokół obiektu rolkarze.

- Przygotowujemy programy, które zachęcą mieszkańców Gdańska i aglomeracji do działań prozdrowotnych. Chcemy podtrzymać istniejące i tworzyć nowe grupy ćwiczące na infrastrukturze stadionu, ale także wprowadzić stałe zajęcia zdrowego trybu życia czy też zdrowego odżywiania – wyjaśnia Wojciech Dąbrowski, CSR Manager na PGE ARENIE - Stadion jest obiektem zdrowia i taką tezę podtrzymujemy współpracując z podmiotami zarówno sektora prywatnego, społecznego jak i publicznego.

Do tego wszystkiego istotne dla gości stadionu jest również to, że obiekt posiada własną kuchnię i Operator Gastronomiczny przykłada dużą wagę do przygotowywania potrawa tylko na świeżych, najlepszej jakości i często pochodzących z lokalnych gospodarstw, produktów.

Przyszłość PGE ARENY w sieci Healthy Stadia to coroczne programy wdrażające wytyczne odnośnie zdrowego działania stadionów i powiązane ze wsparciem międzynarodowych ekspertów. Ich doświadczenie, w oparciu o dobre praktyki na innych obiektach, będzie wykorzystywane z pożytkiem dla gdańskiego stadionu. 

- Bycie w europejskiej sieci Healthy Stadia to dla nas potwierdzenie tego, że PGE ARENA efektywnie dba o ekologię, zdrowie stadionowych gości i pozytywne zmiany w ich trybie życia. Certyfikat Healthy Stadia traktujemy również jako wielką odpowiedzialność  – mówi Tomasz Kowalski, Prezes Zarządu Arena Gdańsk Operator – Na pewno będziemy dbać o dotychczasowe standardy i ciągle się rozwijać między innymi właśnie dzięki tej nowo nawiązanej współpracy.

- Już budując PGE ARENĘ mieliśmy oczekiwania w kierunku, który teraz jest realizowany i właśnie został doceniony tj. obiektu, który będzie służył mieszkańcom, nie tylko zapraszając ich na imprezy masowe, ale zachęcając do aktywnego spędzania z inwestycją w  zdrowiemówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańsk – Stadion startując w swoje życie obiektowe w czasie Euro2012, zapewnił Gdańskowi największe jak dotąd sportowe emocje, teraz staje się miejscem do którego chętnie przybywają całe rodziny, a jego rozwój w najbliższym czasie na pewno tę tendencję jeszcze pogłębi.