Zapowiedź meczu Polska – Włochy

09.10.2020
Historyczne starcie na Stadionie Energa Gdańsk. W niedzielny wieczór Biało-Czerwoni po raz pierwszy zagrają w meczu o punkty na bursztynowej arenie. Rywalem Reprezentacji Polski będą Włochy. Początek spotkania o godz. 20.45.

To drugie spotkanie kadry Jerzego Brzęczka na obiekcie w Letnicy w ciągu niespełna pięciu dni. W środę reprezentanci Polski w fenomenalnym stylu pokonali Finlandię. Popis umiejętności dał Kamil Grosicki, który do przerwy popisał się hattrickiem. W drugiej odsłonie meczu na listę strzelców wpisali się Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik. Ostatecznie Polska pokonała Finlandię 5:1. Z trybun świetnągrę reprezentacyjnych kolegów oglądał Robert Lewandowski, który przed tygodniem zdobył cztery bramki w meczu Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Herthą Berlin.

Włosi przyjadą nad Bałtyk po zwycięskiej potyczce z Mołdawią. Podopieczni Roberto Mancciniego zwyciężyli aż 6:0. Natomiast selekcjoner Italii dał szansę zmiennikom. W spotkaniu z Mołdawią  włoscy fani mogli zobaczyć doświadczonego Salvatore Sirigiu, który zastąpił nominalnie pierwszego bramkarza Gianluigiego Donnarummę. W ataku zagrali zaś Dominico Berardi, a także Francesco Caputo broniący na co dzień barw rewelacji obecnego sezonu Serie A - Sassuolo. Dla Polski i Włoch niedzielny mecz będzie kolejnym sprawdzianem formy przed przyszłorocznymi finałami Mistrzostw Europy. Możemy się więc spodziewać, że trenerzy będą chcieli przetestować nowych zawodników i w przypadku obu drużyn, na boisku pojawią się nowe nazwiska.

Historia spotkań pomiędzy Polską i Włochami zdecydowanie przemawia za piłkarzami z półwyspu apenińskiego. Dotychczas Biało-Czerwoni wygrali 3 mecze, w 6 górą byli Włosi, zaś 7 spotkań kończyło się wynikami remisowymi.

Mecz odbywa się w oparciu o wytyczne Rządu, Sanepidu, oraz Protokołu Bezpieczeństwa UEFA dotyczące przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19. Przypominamy, iż Gdańsk znajduje się w strefie żółtej , oznacza to m.in, że podczas wydarzenia sportowego może zostać zajętych maksymalnie 25% miejsc na widowni. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

Przedstawiamy  w związku z procedury oraz wytyczne, których należy przestrzegać w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID-19:

- przed wejściem na Stadion zostanie przeprowadzony pomiar temperatur

- każda osoba wchodząca na Stadion zobowiązana jest do zasłonięcia ust i nosa maseczką ochronną. Zgodnie z wymogami UEFA,  maseczki nie zdejmuje się przez cały okres pobytu na stadionie,

- podczas wchodzenia na stadion należy zdezynfekować dłonie i robić to wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,

- poruszając się na stadionie należy utrzymać bezpieczny dystans od innych uczestników imprezy (min. 1,5 m) oraz mieć zawsze zasłonięte usta i nos;

Bilety na mecz Polski z Włochy można nabyć TUTAJ.

rep_gdansk_1195_665_v2K
 
Pol_Cze_fot3