Zapowiedź meczu Polska – Finlandia

05.10.2020
Biało-Czerwoni wracają na Stadion Energa Gdańsk. Nad morzem czeka na kibiców podwójna dawka futbolu w reprezentacyjnym wydaniu. W najbliższą środę podopieczni Jerzego Brzęczka podejmą Finlandię, zaś w niedzielę Włochy.

Mecz z Finlandią będzie dla polskich piłkarzy testem przed spotkaniem o punkty Ligi Narodów UEFA z Włochami. Dotychczasowa historia spotkań Biało-Czerwonych z drużyną z mroźnej Skandynawii stawia w uprzywilejowanej pozycji podopiecznych Jerzego Brzęczka. Polacy odnieśli 21 zwycięstw, 8 remisów i 3 porażki. Ostatni raz obie drużyny zagrały ze sobą przed czterema laty. W meczu będącym przetarciem przed EURO 2016 Polska wygrała z Finlandią 5:0.

Warto dodać, iż w kadrze na mecz z Finami i Włochami znalazł się Robert Lewandowski, który w minionym tygodniu został uhonorowany nagrodą Piłkarza Roku UEFA. Przypomnijmy, iż reprezentant Polski zdobył w tym sezonie Mistrzostwo Niemiec oraz zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Z uwagi na intensywny sezon w obu wrześniowych meczach z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną kapitan narodowej kadry pauzował. Mecz na Stadionie Energa Gdańsk będzie dla kibiców okazją, by zobaczyć Roberta Lewandowskiego po raz pierwszy w tym roku w koszulce z orłem na piersi.

Dla Finów mecz z Biało-Czerwonymi to przede wszystkim kolejny etap przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Nadchodzący turniej odbywający się na wielu stadionach Starego Kontynentu będzie debiutancką imprezą tej rangi dla fińskiej kadry.

Mecz odbywa się w oparciu o wytyczne Rządu, Sanepidu, oraz Protokołu Bezpieczeństwa UEFA dotyczące przeciwdziałaniu COVID-19. Przypominamy, iż Gdańsk znajduje się w strefie żółtej emisji COVID-19, oznacza to m.in, że podczas wydarzenia sportowego może zostać zajętych maksymalnie 25% miejsc na widowni. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

Przypominamy również o zasadach dotyczących przeciwdziałaniu COVID-19 podczas meczu:

- przed wejściem na Stadion zostanie przeprowadzony pomiar temperatur

- upewnij się, że Twój stan zdrowia pozwala na udział w meczu (nie masz objawów COVID-19),

-  jeśli w ciągu ostatnich 14 dni uzyskałeś pozytywny wynik badań na obecność SARS-CoV-2 lub miałeś kontakt z osobą, która uzyskała pozytywny wynik badań na obecność SARS-CoV-2 - nie przychodź na stadion,

- upewnij się, że posiadasz maseczkę ochronną, którą zasłonisz usta i nos – jest to warunek wejścia na stadion. Zgodnie z wymogami UEFA, nie zdejmuj maseczki przez cały okres pobytu na stadionie,

- podczas wchodzenia na stadion zdezynfekuj dłonie i rób to wszędzie tam, gdzie jest to możliwe,

- poruszając się na stadionie utrzymuj bezpieczny dystans od innych uczestników imprezy (min. 1,5 m) oraz miej zawsze zasłonięte usta i nos

Bilety na mecz Polski z Finlandią można nabyć TUTAJ.

rep_gdansk_1195_665_v2K
 
 
 
ENERGAPOLHOL014

fot. Stadion Energa Gdańsk