Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Stal Mielec

04.09.2020
Po przerwie na mecze Reprezentacji do gry wracają ligowcy. Przed Biało-Zielonymi drugi w tym sezonie pojedynek z beniaminkiem rozgrywek. Po Warcie Poznań, czas na mecz ze Stalą Mielec.

Najbliżsi domowi rywale Lechii to dwukrotni Mistrzowie Polski. Jednak ostatni tytuł drużyna z Podkarpacia zdobyła w sezonie 1975/76. Późniejsze lata to stopniowa odbudowa dawnej świetności drużyny. Nowym rozdziałem w historii klubu był powrót do PKO BP Ekstraklasy wywalczony w poprzedniej ligowej kampanii. Warto przypomnieć, że barwy Stali bronili tacy gracze jak Grzegorz Lato, który w trakcie gry dla mieleckiego klubu sięgnął po koronę króla strzelców Mistrzostw Świata w 1974 roku. Ponadto dla Biało-Niebieskich grali Andrzej Szarmach, czy Henryk Kasperczak.

Liderami współczesnej Stali są doświadczeni ligowcy, wśród których można wymienić Petteri Forsella, Mateusza Maka czy Mateusza Matrasa. Uzupełnia ich Andreja Prokić, który z jedną bramką w dorobku otwiera klasyfikację strzelców mieleckiej drużyny. Warto również wspomnieć o młodym graczu, którego ma do dyspozycji trener Dariusz Skrzypczak. Mowa o zawodniku formacji defensywnej Mateuszu Żyro. Utalentowany środkowy obrońca jest graczem podstawowej jedenastki Stali. W bieżącej kampanii ligowej wystąpił we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasu gry.

Biało-Zieloni przed przerwą na mecze kadry uplasowali się na 8 miejscu w ligowej tabeli. Po rozegraniu dwóch spotkań finaliści Pucharu Polski mają w swoim dorobku trzy punkty. Gdańszczanie za sprawą Łukasza Zwolińskiego zwyciężyli z Wartą Poznań oraz ulegli drużynie Rakowa Częstochowa.

Sobotni mecz będzie pierwszym w historii pojedynkiem Lechii i Stali na Stadionie Energa Gdańsk. Dotychczas oba zespoły mierzyły się ze sobą 16 razy, w 4 pojedynkach górą była ekipa Biało-Zielonych, natomiast 7 razy wygrywała Stal Mielec, 5 gier kończyło się wynikami remisowymi.

Początek spotkania Lechia Gdańsk – Stal Mielec w sobotę 19 września o godz. 15.00 na Stadionie Energa Gdańsk.

lechia_gdansk_legia_warszawa_1_3_fot_Dominik_Paszlinski
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl