Kibice wracają na trybuny - zapowiedź meczu Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice

16.06.2020
PKO Ekstraklasa zaczyna wchodzić w decydującą fazę. Przed kibicami siedem dodatkowych kolejek, w trakcie, których poznamy nowego Mistrza Polski, a także zespoły, które w kolejnym sezonie będą występować w I Lidze. Biało-Zieloni uplasowali się w górnej ósemce, co sprawia, że w kolejnej kampanii ligowej będą nadal rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Natomiast w aktualnym sezonie cały czas pozostają w grze o europejskie puchary. W pierwszym domowym meczu na drodze do Europy podopieczni Piotra Stokowca podejmą Piasta Gliwice.

Do ligowego podium Lechii brakuje zaledwie sześciu punktów, zatem mecz z Piastunkami będzie miał dla gdańszczan niebagatelne znaczenie. Jednak podopieczni Waldemara Fornalika nie przyjadą nad Motławę, by łatwo oddać zwycięstwo. Gliwiczanie to jedyna drużyna w lidze, która jest w stanie pozbawić Legię marzeń o Mistrzostwie Polski. Choć Piast traci do stołecznego rywala 7 punktów, to w marcowym meczu pomiędzy tymi zespołami Piastunki były w stanie pokonać Legionistów na ich terenie. Dlatego należy spodziewać się, że gliwicki klub przyjedzie do Gdańska z silnym postanowieniem wygranej.

lechia_gdansk_piast_gliwice_fot_Grzegorz_Mehring
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Biało-Zieloni w czterech meczach po wznowieniu rozgrywek odnieśli 1 zwycięstwo, 2 remisy i 1 porażkę. Piłkarze Piotra Stokowca postawili w pierwszych meczach na ofensywny styl gry. Lechia w pojedynkach z Arką, Górnikiem, Cracovią i Pogonią zdobyli 8 bramek, ale stracili, aż 9 trafień. Wielkim wygranym ostatnich gier był Łukasz Zwoliński, który zdobył 4 gole stając się wiodącą postacią gdańskiej drużyny. W dwóch pierwszych meczach urodzony w Szczecinie piłkarz pojawiał się na boisku w roli zmiennika, natomiast w pojedynkach z Cracovią i Pogonią napastnik Lechii wystąpił od pierwszej minuty.

Gliwiczanie po przymusowej przerwie w grze bardzo płynnie weszli w rozgrywki ligowe. W pierwszym meczu po wznowieniu zmagań w PKO Ekstraklasie pokonali 4:0 Wisłę Kraków, a następnie triumfowali w spotkaniach z Koroną i Jagiellonią. Jedynie Górnik był w stanie ugrać jeden punkt w rywalizacji z drużyną Waldemara Fornalika. Piastunkowie w czterech meczach zdobyli 8 bramek i tracąc tylko 1 trafienie. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Piotra Parzyszka i Jorge Felixa. Obaj gracze zdobyli 4 z 8 bramek dla Piasta.

Historia meczów Lechii z Piastem przemawia za Biało-Zielonymi. Gdańska drużyna odniosła dotychczas 20 zwycięstw, w 8 meczach padał wynik remisowy, natomiast w 13 spotkaniach triumfował klub z Gliwic.

Spotkanie z Piastunkami będzie miało szczególny wymiar, bowiem po raz pierwszy od 4 marca kibice będą mogli dopingować piłkarzy Lechii z trybun Stadionu Energa Gdańsk.

Mecz Lechia Gdańsk – Piast Gliwice odbędzie się w środę 24.06.2020 o godz. 18.00 na Stadionie Energa Gdańsk.