Zapowiedź meczu Lechia Gdańsk – Arka Gdynia

27.05.2020
PKO BP Ekstraklasa wraca po ponad dwóch miesiącach przerwy na Stadion Energa Gdańsk. W pierwszym meczu na obiekcie w Letnicy po wznowieniu rozgrywek sympatycy futbolu zobaczą w akcji piłkarzy Lechii Gdańsk i Arki Gdynia. Biało-Zieloni powalczą o 16 zwycięstwo nad Żółto-Niebieskimi w derbowej rywalizacji.

Obie drużyny swoje ostatnie mecze na poziomie Ekstraklasy rozegrały 7 marca. Lechia zremisowała 4:4 z KGHM Zagłębiem Lubin, natomiast Arka uległa Wiśle Płock 1:2. Łącznie po starcie rundy wiosennej w lutym Biało-Zieloni i Żółto-Niebiescy rozegrali po sześć spotkań w lidze. Podopieczni Piotra Stokowca odnieśli w nich 2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. Mniej korzystnie przedstawia się bilans Arki, która wygrała tylko 1 spotkanie, 1 zakończyło się wynikiem remisowym, zaś w 4 doznała goryczy porażki.

Po raz pierwszy w historii trener Ireneusz Mamrot przyjedzie na Stadion Energa Gdańsk w roli szkoleniowca Arki Gdynia. Trener Mamrot swoją misję w Gdyni rozpoczął 10 maja. To jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców w polskiej lidze, który z powodzeniem prowadził Jagiellonię Białystok.

Lechia_Gdansk___Arka_Gdynia_fot_Dominik_Paszliński
fot. Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

W zespole Biało-Zielonych okres przerwy również przebiegał bardzo intensywnie. Z drużyną przedłużyli kontrakty tacy gracze jak Jakub Arak, oraz Michał Nalepa, a także Zlatan Alomerović. Natomiast Kristers Tobers, który w obecnej kampanii ligowej występuje w biało-zielonej koszulce na zasadzie wypożyczenia z FK Lipawa, od nowego sezonu będzie zawodnikiem gdańskiego klubu. Przypomnijmy, iż Tobers uchodzi za jedną z największy nadziei łotewskiej piłki. W minionym roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Łotwy, dla której dotychczas rozegrał 6 spotkań.

Historia ligowych spotkań pomiędzy Arką i Lechią przemawia za Biało-Zielonymi. Gdańszczanie odnieśli dotychczas 15 zwycięstw nad gdyńskim klubem, w 12 meczach padał wynik remisowy, natomiast w 8 grach Biało-Zielomi ulegli rywalowi zza miedzy.

Uwaga! Informujemy, że w związku z meczem Lechia Gdańsk – Arka Gdynia teren obiektu pozostanie wyłączony z codziennego trybu użytkowania, włącznie z gokartami spalinowymi i torem wrotkarskim.