Wystawa "Młode życie - Wielka pasja"

04.02.2014
Wystawa "Młode życie - Wielka pasja"

PGE ARENA Gdańsk i Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zapraszają na wystawę pt. „MŁODE ŻYCIE – WIELKA PASJA”.

Piłka nożna to sport budzący wielkie emocje. Cieszymy się, że są one przeżywane wspólnie na PGE ARENIE podczas meczów rozgrywanych na stadionie. Dzięki organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku wielkie drużyny dostępne były na wyciągnięcie ręki. Także po Euro w Gdańsku grały takie sławy boisk jak FC Barcelona. Móc uścisnąć rękę swojego idola, zdobyć koszulkę z podpisami swojej ulubionej drużyny, to marzenia, które rozgrzewały wtedy i dzisiaj serca wielu chłopców i dziewczynek.

Był wśród nich taki chłopiec, któremu marzenia te udało się spełniać. Dawid Zapisek, mały kibic chorujący na rdzeniowy zanik mięśni, był do końca swoich dni wielkim pasjonatem piłki nożnej. Kibicował najgoręcej Realowi Madryt i Lechii Gdańsk. Swoją osobowością, otwartością, pogodą ducha zjednywał sobie wszystkich. Zawarł przyjaźnie z wieloma słynnymi piłkarzami świata i przez wielu z nich był chętnie obdarowywany. W ten sposób uzbierała się kolekcja, którą teraz mamy możliwość zaprezentować na PGE ARENIE i na którą zapraszamy razem z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska.

Kolekcja pamiątek udostępnionych przez mamę Dawida to główne koszulki piłkarskie największych klubów z podpisami zawodników, piłki, szaliki, rękawice bramkarskie. Są wśród eksponatów także medale za zdobyte Mistrzostwo Polski. Jest to nie lada gratka  dla wszystkich fanów Realu Madryt, FC Barcelony, Lechii Gdańsk, czy reprezentacji Hiszpanii i reprezentacji Polski.

Wszystkie rzeczy zostały wystawione w gablotach w tzw. strefie team na PGE ARENIE Gdańsk. Wystawa nie jest dodatkowo biletowana i udostępniona jest osobom korzystającym z usługi zwiedzania stadionu. Pomocy w jej przygotowaniu i dostosowaniu dla osób niepełnosprawnych udzielili partnerzy wystawy: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Stowarzyszenie Wspólnota Serc.

Zapraszamy małych i dużych miłośników piłki nożnej do  odwiedzenia wystawy, która buduje wiarę w spełnianie marzeń. Bo wielka pasja jest także udziałem całkiem małych serc! 

Otwarcie wystawy zaplanowano na 8 lutego br. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokona Sylwia Zapisek, mama Dawida, a obecnie Prezes Stowarzyszenia Kibiców Niepełnosprawnych im. Dawida Zapisek  oraz Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz.

plakat