WF jest super! Lekcje z Mistrzami na PGE Arenie Gdańsk

10.12.2014
Dzieci i młodzież miały okazję doświadczyć niezwykłych przeżyć na murawie PGE ARENY

Najpierw rugby, a potem piłka nożna i fantastyczne cheerliderki – już trzy razy uczniowie wybranych gdańskich szkół uczestniczyli w „Lekcjach WF z Mistrzem”. A wszystko w scenerii PGE Areny Gdańsk, na piłkarskiej murawie.

Prawdziwy układ choreograficzny z pomponami, z wielkim entuzjazmem, ćwiczyły uczennice Gimnazjum nr 3 oraz Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 49 w Gdańsku. We wtorek, 9 grudnia 2014 roku, trenowały razem z zespołem cheerliderek Baltica Marina. Mistrzowski trening przeprowadziła Alicja Płonka, trenerka Cheerleders Baltica inauczycielka wychowania fizycznego.  

Dzień później PGE Arenę odwiedzili trochę młodsi uczniowie, ze Szkół Podstawowych nr 52 i 65 w Gdańsku. Tym razem czekał ich trening piłkarski, pod okiem Mateusza Bąka, bramkarza Lechii Gdańsk. „Lekcje WF z Mistrzem” odbywają się w ramach Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej, będącego partnerstwem Miasta Gdańska, PGE Areny Gdańsk i Fundacji Gdańskiej. 

Pierwszą lekcję w tym pilotażowym cyklu, na początku grudnia, poprowadzili Tomasz Rokicki, reprezentant Polski i zawodnik Lechii Rugby oraz Krzysztof Krzewicki, Krajowy Oficer Rozwoju w Polskim Związku Rugby. Razem z nimi ćwiczyły dzieci z gdańskich Szkół Podstawowych nr 12 i 70. Już na wiosnę kolejni uczniowie odwiedzą PGE Arenę Gdańsk.

Za każdym razem „Lekcja WF z Mistrzem” jest okazją do ciekawych rozmów ze sportowcami. Uczniowie chętnie pytają na przykład o to, jak dbać o kondycję i zdrowo się odżywiać. Na wszystkich czeka też owocowy poczęstunek i zwiedzanie całego stadionu. I nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby urwać się z takiego WF-u...