Rodzinny weekend "Bezpieczni na 5!" 22-23.08.2020 r.

13.08.2020
W dniach 22-23.08.2020 roku zapraszamy na wyjątkową edycję Weekendowej Strefy Aktywności pod nazwą „Bezpieczni na 5”. Na dzieci czeka prawdziwa #MocWrażeń!

Polski Związek Motorowy specjalnie dla uczestników wydarzenia przygotował prezentację samochodu rajdowego oraz pokazy ratownictwa drogowego, w tym ewakuację z pojazdu i detonację poduszek powietrznych.

Dodatkowo dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzonych zarówno przez Polski Związek Motorowy, jak i Straż Miejską w ramach programu „Autochodzik” („czytanie” znaków drogowych, podstawowe zasady ruchu w prawie drogowym, poruszanie się po drodze w roli pieszego oraz użytkownika roweru, ćwiczenia praktyczne). Prawdziwą gratką będzie obecność na miejscu radiowozu Straży Miejskiej.

Z zasadami poruszania się komunikacją miejską zapozna dzieci Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej.

Instruktaż dotyczący zasad udzielania pierwszej pomocy wraz z pokazem resuscytacji krążeniowo-oddechowej przeprowadzi Falck.

Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku także zaprasza na szkolenie z udzielania pierwszej pomocy! Dodatkowo uczniowie ww. szkoły zaproszą odwiedzających do udziału w torze przeszkód, interaktywnym tańcu czy rozgrywce szachowej. Przygotują również stanowisko boccia.

Stadion Energa Gdańsk dba o to aby każdy użytkownik mógł czuć się u nas komfortowo, dlatego dużą wagę przykładamy do dostępności obiektu dla osób z niepełnosprawnościami. Na wydarzenie zaprosiliśmy Wydział Rozwoju Społecznego oraz fundację I See You, które zarówno w sobotę, jak i w niedzielę zapraszają na spotkanie w godz. 13:00-15:00. Na spotkaniu będziemy rozmawiać o wizerunku osoby z niepełnosprawnościami oraz o dostępności przestrzeni publicznej dla tych osób. Następnie uczestnicy będą mogli przystąpić do zaproponowanych gier i zabaw. W niedzielę w ramach tej strefy czeka nas wizyta psa przewodnika, który na co dzień wspiera osoby niewidome
i niedowidzące.

Podczas wydarzenia swoje stoisko będzie posiadał również Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Będą dostępne na nim ulotki dotyczące bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży, m.in. jak radzić sobie w sytuacji rodzinnego kryzysu, czy też w jaki sposób wspierać rodzinę z dziećmi. Na stoisku będzie można również porozmawiać z pracownikami socjalnymi, szczególnie pod kątem pomocy dla dzieci i młodzieży.

Niezmiennie istotna jest dla nas ochrona środowiska, dlatego też Wydział Gospodarki Komunalnej UMG na swoim stanowisku opowie jak właściwie sortować odpady oraz czym jest recykling.

Między 11:30 a 13:30 prowadzących będą wspierały „żywe” maskotki. Niespodzianką dla rodziców będzie stanowisko krawcowej, która chętnie pomoże w drobnych naprawach krawieckich.

Nie zabraknie oczywiście animacji dla dzieci, konkursów i zabaw. Będzie również „coś na ząb” dla zgłodniałych.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdańska, a jego partnerem strategicznym jest InvestGDA.

Cennik

Parking 3 zł za godzinę

Dmuchańce 5 zł za 10 minut

Plakat_bezpieczni