Uwalniamy książki – Bookcrossing w FUN ARENA

07.11.2014
Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Dołączamy do międzynarodowej sieci uwalniania książek. „Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.”

Postawiliśmy w sekretariacie FUN ARENA dwa regały z książkami dla każdego, który książkę chce uwolnić ze swojej półki albo pożyczyć do przeczytania. Jak to działa? Wystarczy wybrać książkę, wziąć ją z półki, przeczytać i przekazać dalej. Proste. Najlepiej przynieść na półkę tyle książek ile się zabrało. Jak przekazać dalej? Położyć książkę na naszą półkę albo na każdą inną półkę bookcrossingu. Można też przynieść książki, których już nie potrzebujemy i zostawić na naszej półce a osoba chętna znajdzie ją u nas.

W Trójmieście takich miejsc jest już kilkanaście, w Polsce kilkaset, sieć światowa to już miliony miejsc „uwalniających książki”. Z pewnością jest to jednak pierwsza półka bookcrossingu na stadionie. 

Na początek oferujemy ponad 50 tytułów z różnego zakresu. Od sportu, historii, poezji po przewodniki turystyczne i literaturę naukową z zakresu socjologii, rozwoju społecznego.

Zapraszamy do wymiany - „Książki nie lubią być więzione w domu”.