Stadion dla Gdańszczan

23.12.2019
Podczas mijających 365 dni obiekt w Letnicy był miejscem wielu wydarzeń dedykowanych dla mieszkańców i mieszkanek miasta w każdym wieku. Przypominamy inicjatywy odpowiedzialne społecznie, które pojawiły się w 2019 roku na Stadionie Energa Gdańsk.

Podczas zmiany organizacji zajęć szkolnych na bursztynowej arenie zostały przeprowadzone piłkarskie animacje z trenerami Józefem Gładyszem i Piotrem Gładyszem. Podczas zajęć dla najmłodszych, chłopcy i dziewczęta mogli zapoznać się z podstawami gry w piłkę nożną jak i doskonalić swoje umiejętności. Futbolowego klimatu dodawało zajęciom miejsce ich przeprowadzenia, bowiem najmłodsi uczyli się piłkarskiego rzemiosła w sali treningowej, z której na co dzień korzystają ich starsi koledzy występujący na boiskach Ekstraklasy. Na zakończenie każdych zajęć najmłodsi wraz z rodzicami brali udział w wycieczce po stadionie wraz z przewodnikiem.

W maju Stadion Energa Gdańsk włączył się w akcję Wings for Life. Jej celem jest zebranie funduszy przeznaczonych na badania nad urazami rdzenia kręgowego. W edycji odbywającej się przy obiekcie w Letnicy wzięło udział kilkudziesięciu biegaczy. Ich zadaniem jest biec tak długo, aż dogodni ich meta, czyli specjalny wirtualny samochód. Punktualnie o godz. 13.00, 5 maja biegacze rozpoczęli rywalizację z czasem. Najwytrwalsi zmagali się z wirtualną metą na dystansie blisko 10 kilometrów.

Podobnie jak w latach poprzednich Stadion Energa Gdańsk wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Promocji Zdrowia kolejne edycje projektu Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies. Blisko 120 osób wzięło udział w dwóch edycjach przewidzianych dla panów i dwóch edycjach przewidzianych dla pań. Natomiast drogą elektroniczną swoje zgłoszenia zgłosiło ponad 650 osób. Panowie zgubili średnio 6 kilogramów i 7 centymetrów w pasie, zaś Panie 4 kilogramy i niemal 7 centymetrów w pasie. Projekt organizowany jest przez Stadion Energa Gdańsk, Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia oraz ERGO ARENĘ. Partnerami projektu są Trefl Sopot, Trefl Gdańsk, Torus Wybrzeże Gdańsk oraz Lechia Gdańsk. Projekt wspiera Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA.

Tradycyjnie bursztynowa arena gościła w 2019 roku Lekcje Przedsiębiorczości. Podczas tych zajęć uczniowie pomorskich szkół mieli okazję zapoznać się zarządzaniem obiektem sportowym takim jak Stadion Energa Gdańsk. Młodzi ludzie zostali zapoznani m.in. z misją obiektu, oraz tajnikami organizacji wydarzeń w takim miejscu jak stadion w Letnicy.

Listopad od kilku lat tradycyjnie jest miesiącem, w którym szczególną uwagę zwraca się na profilaktykę i wczesne wykrywanie męskich nowotworów. Wiedzę na ten temat zaszczepia akcja #MOVEmber. Przez miesiąc panowie na znak solidarności zapuszczają wąsy. W tym roku na obiekcie w Letnicy przygotowano wyjątkową atrakcję. Każdy z Panów, który przesłał na adres mailowy stadionu oryginalnie zaprezentowane wąsy, naturalnie wychodowane, lub stworzone przy pomocy wyobraźni mógł wziąć udział w specjalnym treningu, oraz prelekcji na temat roli aktywności fizycznej w profilaktyce chorób poprowadzonej przez dr Łukasza Płóciennika i Magdalenę Płóciennik, którzy na co dzień pracują z uczestnikami programu Ekstra FAN.

Na stadionie nie tylko gramy w piłkę ale i uczymy właściwego kibicowania. Podczas Warsztatów Pozytywnego Kibicowania najmłodsi mieli okazje poznać zasady jakie cechują dobrego kibica, a także sposób w jaki należy wspierać ukochaną drużynę.