#Tutaj2019 się bawię

02.01.2020
Stadion Energa Gdańsk to miejsce, w którym dobra zabawa i #MocWrażeń trwają przez cały rok. Na bursztynowej arenie znajduje się największy park rozrywki w Trójmieście. Regularnie odbywają się także okolicznościowe wydarzenia, takie jak festiwale, festyny i oczywiście widowiska sportowe.

FUN ARENA to ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych dedykowanych rozrywce i zabawie. Kompleks posiada bogatą i uniwersalną ofertę, odpowiednią dla dzieci, młodzieży, rodzin, seniorów oraz grup zorganizowanych. Do wyboru jest 12 stałych atrakcji, w tym m.in. gokarty spalinowe i elektryczne, park trampolin, paintball laserowy, kryty skate park, ogromny plac zabaw oraz pokoje zagadek. W minionym roku stadionową strefę rozrywki odwiedziło ponad 112 tysięcy gości!

Wiosną odbyliśmy kulinarną podróż dookoła świata na Wielkim Zlocie Foodtrucków – Jemy na Stadionie (https://bit.ly/2Qxmo4g). Na uczestników czekało aż 70 restauracji na kółkach przepełnionych daniami tworzonymi z pasji i miłości do kuchni. Impreza zajęła ponad 17,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W kwietniu przygotowaliśmy świąteczne zwiedzanie bursztynowej areny połączone z poszukiwaniem czekoladowych jajek (https://bit.ly/2ZDRdbv). Słodkości ukryto na całym obiekcie, a na najbardziej spostrzegawczych poszukiwaczy czekały atrakcyjne nagrody. Była to już czwarta edycja tej akcji na naszym obiekcie.

Wings for Life to wyjątkowy bieg, który odbywa się jednocześnie w wielu miejscach na całym świecie. W maju ubiegłego roku odbył się po raz pierwszy także na Stadionie Energa Gdańsk (https://bit.ly/2MHedks)! Wydarzenie ma  charakter charytatywny - zyski z imprezy  przekazywane są na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego.

W Dzień Matki na murawie bursztynowej areny rozegrano dziecięcy turniej futbolowy w ramach festynu rodzinnego Wygram dla Ciebie, Mamo! (https://bit.ly/2MKezXB). Drużyny były złożone z chłopców i dziewczynek poniżej 12 roku życia. Przygotowano również gry i atrakcje dla rodzin.

Latem bawiliśmy się na BALTIC GAMES 2K19 (https://bit.ly/2MIBCSM) – festiwalu sportów akcji, który odbył się w tej lokalizacji po raz pierwszy! Główną atrakcją i motywem przewodnim wydarzenia były zawody na rowerach BMX, MTB oraz deskorolkach. Nie zabrakło także koncertów i innych wyjątkowych atrakcji.

W sierpniu budowaliśmy repliki Stadionu Energa Gdańsk z piasku na plaży w Brzeźnie (https://bit.ly/2Q9R9NB). Pogoda dopisała, a najmłodszym w zabawie towarzyszyła maskotka Arenka. Na najbardziej kreatywnych budowniczych, jak co roku, czekały wyjątkowe nagrody.  

We wrześniu miała miejsce piąta edycja Pomorskiego Święta Piwa – AMBER FEST (https://bit.ly/39oW58S). Festiwal tradycyjnie połączono z jarmarkiem produktów regionalnych. Lokalni producenci żywności zaprezentowali  dania charakterystyczne dla Pomorza, w tym m.in. oryginalne sery, mięsa, pieczywa oraz miody. Nie zabrakło również premiery nowego stylu z repertuaru Browaru Amber, wyjątkowych koncertów, pokazów warzenia piwa, live cookingu oraz animacji dla najmłodszych.

Zaledwie miesiąc później spotkaliśmy się na Hevelce – Festiwalu Piw Rzemieślniczych (https://bit.ly/36fzQjU). Była to jedna z największych imprez browarniczych w północnej Polsce, oferująca szeroki wachlarz piwnych smaków do odkrycia. Na uczestników czekało m.in. 20 stanowisk, pokazy i warsztaty, gadżety festiwalowe i wiele innych atrakcji.

Zakończenie roku świętowaliśmy na Balu Sylwestrowym, który odbył się w Energa Clubie z widokiem na murawę Stadionu (https://bit.ly/2tr7DI0). Imprezę poprowadził doświadczony DJ, który zapewnił gościom emocje i zabawę na najwyższym poziomie. 

Już dziś zapraszamy Was na #MocWrażeń w 2020 roku! Zachęcamy do śledzenia kalendarza imprez.