Tor wrotkarski na Stadionie Energa Gdańsk

24.06.2016
Do zobaczenia na torze wrotkarskim!

Tor wrotkarski wokół Stadionu Energa Gdańsk w sezonie letnim jest prawdziwym hitem. Korzystają z niego zarówno rolkarze, rowerzyści, biegacze, jak i spacerowicze. To właśnie rolkarstwo jest drugim po piłce nożnej najczęściej uprawianym sportem na bursztynowym Stadionie. Na terenie Stadionu Energa Gdańsk ćwiczą początkujący, średniozaawansowani i profesjonaliści, przygotowujący się do zawodów.

Miłośnicy wrotkarstwa spotykają się zarówno na terenie obok Stadionu jak i pod dachem FUN ARENY, a na stałe do stadionowego kalendarza wpisały się 4 warsztaty rolkarskie w tygodniu. W każdą sobotę kilkadziesiąt osób uczy się rolkarstwa, bierze udział w grach i zabawach podczas ogólnodostępnych, bezpłatnych warsztatów. Przy Stadionie Energa Gdańsk  odbywają się także rolkarskie zawody sportowe takie jak Wiosenny Gdański Półmaraton Wrotkarski, a także  spotkania i pokazy rolkarskie jak Night Skating czy Efka on Tour. Stadion Energa Gdańsk organizuje lub współorganizuje wiele z tych wydarzeń. Bursztynowy obiekt stał się rolkarskim centrum Trójmiasta dzięki ogólnodostępnej infrastrukturze i współpracy z organizacjami propagującymi taką formę wypoczynku.

W związku z obserwowanym wzmożonym ruchem na torze wrotkarskim wokół Stadionu również poza godzinami warsztatów, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, zostały wprowadzone zmiany w regulaminie korzystania z toru.

Zmiany dotyczą ograniczenia prędkości jazdy do 15 km/h. Jest to bezpieczna prędkość, która pozwoli na odpowiednią szybkość reakcji w przypadku korzystania z toru przez wielu użytkowników w tym samym czasie. Dotyczy ona wszystkich uczestników ruchu. W przypadku treningów profesjonalistów i jazd zespołowych wymagane jest uzyskanie wcześniejszej zgody Operatora Stadionu oraz zabezpieczenie terenu przejazdów. Obowiązującym kierunkiem jazdy pozostaje kierunek odwrotny do ruchu wskazówek zegara, a osoby jadące w przeciwną stronę mają obowiązek ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Cały regulamin dostępny jest na stronie www.StadionEnerga.pl/Stadion/Regulaminy.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z toru, jednocześnie prosimy o dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych, szczególnie na takim terenie, jakim jest otoczenie Stadionu Energa Gdańsk. Jest to teren publiczny, ogólnodostępny, z którego korzystają osoby w różnym stadium zaawansowania w jeździe na rolkach, ale też rowerzyści, biegacze, osoby spacerujące i odwiedzające FUN ARENĘ. Pragniemy, żeby wszyscy użytkownicy Stadionu Energa Gdańsk, FUN ARENY i terenów przyległych czuli się u nas dobrze.