Stadiony aktywne na polu walki z koronawirusem

07.04.2020
Każdego dnia pracownicy służby zdrowia prowadzą walkę z COVID-19. Nie są jednak osamotnieni w zmaganiach o zdrowie i życie pacjentów. W pomoc lekarzom i osobom dotkniętym Koronawirusem włączyły się również stadiony na całym świecie.

W Niemczech, które mierzą się z pandemią koronawirusa, jeden z największych obiektów został zmieniony w centrum medyczne. Mowa o Signal Iduna Park, na którym na co dzień rozgrywają swoje mecze piłkarze Borussi Dortmund. Cześć trybun na tym stadionie oraz pomieszczeń klubowych została zaadaptowana na potrzeby przychodni lekarskiej, gdzie osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, mogą uzyskać podstawową opiekę medyczną.

Na stadionach przeprowadzane są również testy na obecność koronawirusa, jednym z takich miejsc jest Croke Park w Dublinie. Tam testy przeprowadzane są w pojazdach, oznacza to, że osoba potencjalnie zakażona nie wysiada nawet z samochodu. Testy również przeprowadzane są na stadionie klubu Cardiff City.

Natomiast największa z aren w Cardiff – Principality Stadium, będąca domem dla walijskich reprezentacji w piłce nożnej i rugby ma zostać zmieniona wszpital polowy zdolny pomieścić nawet dwa tysiące pacjentów. Podobnie jak stadion Maracana, który w 2014 roku gościł finał Mistrzostw Świata, dzisiaj użycza swoich terenów na tymczasowy szpital.

Miejscem szkoleń dla personelu medycznego może stać się również obiekt Manchesteru City – Etihad Stadium. W walkę z koronawirusem włączył się także Real Madryt udostępniając powierzchnię Estadio Santiago Bernabeu na magazyny dla sprzętu medycznego.

Dziś, 7 kwietnia, obchodzimy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Stadion Energa Gdańsk dziękuje personelowi medycznemu za ciężką pracę oraz determinację, odwagę i wytrwałość w walce z pandemią koronawirusa.

Dziękujemy za Waszą pracę czepki.JPG