Stadionowa Piątka i turniej piłkarski podczas Weekendowej Strefy Aktywności (01-02.08.2020)

22.07.2020
Weekendowa Strefa Aktywności to cykliczne wydarzenie, podczas którego można aktywnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. W każdy weekend czekamy na Was pod #FUNARENA z bogatym i różnorodnym programem atrakcji. W sobotę 1 sierpnia zapraszamy pasjonatów futbolu na turniej piłkarski, w niedzielę, 2 sierpnia zachecamy do wzięcia udziału w Stadionowej Piątce – kameralnym biegu na dystansie 5 kilometrów.

Stadion Energa Gdańsk w każdą sobotę i niedzielę zaprasza na Weekendową Strefę Aktywności – wakacyjną inicjatywę dla mieszkańców, realizowaną w ramach akcji #CzasNaGdańsk. Moc atrakcji czeka przy FUN ARENIE - największym centrum rozrywki w Trójmieście (wjazd od ul. Marynarki Polskiej). W stałym programie wydarzenia przygotowaliśmy m.in. dmuchańce, latawce, animacje dla dzieci, bańki mydlane oraz foodtrucki i  strefę małej gastronomii, gdzie można zjeść i odpocząć na świeżym powietrzu. Od 11:00 do 12:00 odbywają się także darmowe warsztaty rolkarskie prowadzone przez doświadczonych instruktorów ze szkółki rolkowej Roll4All.

Ponadto, oprócz stałej oferty, w każdy weekend zapraszamy również na aktywności tematyczne.

W sobotę 1 sierpnia przy FUN ARENIE na terenach zewnętrznych Stadionu Energa Gdańsk o godz. 12.00 wystartuje turniej piłkarski Football Hub Cup.

Czekamy na 8 zespołów, które przystąpią do rywalizacji w systemie pucharowym. Szczegółowe informacje, o turnieju oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ.

Podczas turnieju będzie promowana postawa fair play, której symbolem będą zielone kartki, zespół, który uzbiera ich najwięcej będzie mógł liczyć na nagrodę.

Na najlepsze zespoły będą czekały pamiątkowe puchary.

W niedzielę, 2 sierpnia, na miłośników biegania czeka wyjątkowa propozycja - Stadionowa Piątka. To kameralny bieg na dystansie pięciu kilometrów, w którym udział może wziąć każdy, bez względu na poziom zaawansowania. Imprezę organizuje Gdański Ośrodek Sportu. Zapisów można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy do piątku, 31 lipca, do godz. 15.00. Koszt wpisowego wynosi 30zł. 

Limit osób mogących brać udział w imprezach sportowych wynosi aktualnie 150 uczestników - tyle też będzie mogło stanąć na starcie Stadionowej Piątki.

Dotychczas sympatycy biegania mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas Plażowej Piątki. Zbliżająca się edycja będzie pierwszą, która odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk. Uczestnicy będą mogli nie tylko podziwiać fasadę bursztynowego obiektu, ale również zobaczyć go od wewnątrz.

Weekendowa Strefa Aktywności jest objęta patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Informacje o wydarzeniu można znaleźć również na stronie www.gdansk.pl. Patronem medialnym Weekendowej Strefy Aktywności jest Radio ESKA.

Informacja o cenach:

Dmuchańce (Jungla, Myszka Mickey, Stadion Energa Gdańsk, Bramka Celnościowa) - 5 zł/10 minut

Latawiec ("na własność") - 5 zł

Piłkarzyki - 3 zł/10 minut

Wata cukrowa/popcorn - 3 zł

Parking - 3 zł 

 

plakat stadionowa piątka

 

informacje praktyczne stadionowa piątka

 

mapa stadionowa piątka