Stadion na piątkę z plusem! - PZPN ocenił

18.07.2014
Stadion na piątkę z plusem! - PZPN ocenił

PZPN podsumował sezon 2013/2014 raportem oceniającym organizację meczów piłkarskich na stadionach ligowych. PGE ARENA ponownie znalazła się wysoko w kilku zestawieniach zawartych w tym dokumencie, między innymi w danych mówiących o frekwencji na meczach Lechii Gdańsk oraz ocenach podsumowujących warunki oglądania widowisk sportowych na gdańskim stadionie. 

Każdy mecz na PGE ARENIE przyciąga tysiące kibiców wiernie wspierających Biało-Zielonych. W sezonie 2013/2014 mecze na naszym stadionie zobaczyło ogółem 234 tysiące 80 osób! Średnia na jeden mecz wypadająca z tego wyniku to 13.004 kibiców. Ten wynik daje  nam trzecią po Lechu (371.841/19.571) i Legii (323.174/17.009) pozycję. Czwarte i piątek miejsca należą do bratnich klubów Biało-Zielonych: Wisły Kraków i Śląska Wrocław.

Frekwencja na meczach budowana jest przede wszystkim dzięki jakości gry na boisku. Kibice przychodzą w końcu oglądać popisy umiejętności piłkarzy. Z raportu PZPN można wywnioskować jednak też, że dodatkową wartością są dla widzów standardy jakościowe stadionu na którym mecz jest oglądany. I w tym aspekcie PGE ARENA nie ma już sobie równych! Polski Związek Piłki Nożnej dał naszemu obiektowi najwyższe miejsce w ocenie warunków oglądania meczów na polskich stadionach. W tym obszarze oceniano m.in.: widoczność boiska  z poziomu trybun, czyli brak elementów zasłaniających kibicom widok; komfort siedzisk; zadaszenie trybun; oświetlenie i nagłośnienie słyszalne z poziomu miejsc siedzących a także np. szerokość przejść między siedzeniami. PGE ARENA okazała się najlepszym stadionem ze wszystkich obiektów na których rozgrywane są mecze Ekstraklasy. 5.44 punkty w skali ocen 1-6 dały nam tym samym również pierwsze miejsce wśród wszystkich stadionów w Polsce! Pierwszy najlepszy stadion w I lidze (Arka Gdynia) zdobył bowiem już tylko 5.41 punktów. 

Raport został sporządzony na podstawie danych i informacji przekazywanych do piłkarskiej centrali przez delegatów meczowych PZPN.  CAŁY RAPORT