Stadion Gdańsk ponownie wspiera akcję #17Milionów

06.10.2020
Każdego roku 6 października jest dniem wyjątkowym. Wtedy to, swoje myśli szczególnie kierujemy do osób chorujących na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Na całym świecie zmaga się z tą chorobą 17 milionów osób. Bursztynowy stadion tradycyjnie włącza się w wydarzenie mające na celu wyrażenie solidarności oraz wsparcia dla osób chorujących na MPD.

Instytucją, która opiekuje się osobami dotkniętymi MPD jest Fundacja Kolorowy Świat. Od 2015 roku, corocznie w październiku realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości społecznej na temat mózgowego porażenia dziecięcego.

6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.  Fundacja Kolorowy Świat podejmuje przez cały październik szereg działania, które mają na celu zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób cierpiących na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Dzięki temu udaje się zwiększyć świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokaz solidarność z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów kampanii jest podświetlanie popularnych budowli na zielono. Punktualnie o godz. 19.00, 6 października na zielono rozbłysną charakterystyczne obiekty wielu miast w Polsce. Dołączy do nich również Stadion Gdańsk, którego nazwę na bursztynowej fasadzie będą zdobić zielone akcenty.

Kampania #17Milionów to nie tylko podświetlone budynki, to także imprezy, sportowe, taneczne, czy kulinarne. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

FB-SWIECENIE-17MILIONOW-CZYSTA