Stadion Energa Gdańsk jako pierwszy stadion w Polsce z technologią smart Wi-Fi

15.07.2016
W lipcu Stadion Energa Gdańsk zaczął korzystać z usługi firmy Social WiFi, która, po podłączeniu do istniejącej na stadionie infrastruktury Wi-Fi, zmieniła ją w bezpłatny hotspot dostępny dla wszystkich uczestników wydarzeń. Umożliwia to komunikację z osobami korzystającymi z Wi-Fi na terenie obiektu, w tym z kibicami, uczestnikami konferencji i eventów masowych. Tym samym Stadion Energa Gdańsk stał się pierwszym stadionem w Polsce, który korzysta z tak zaawansowanej technologii smart Wi-Fi.

Eventy masowe
Pierwszym eventem, podczas którego wykorzystano usługę, był festiwal Music Power Explosion, którego główną gwiazdą był Avicii. Był to jeden z największych koncertów muzyki klubowej w Polsce w tym roku. Do Gdańska przyjechało tysiące młodych ludzi z Polski i Europy. Podczas koncertu uczestnicy mogli korzystać z darmowych hotspotów rozlokowanych w obiekcie.

Aż 43% osób, których telefony weszły w zasięg sieci, zalogowała się do niej za pomocą maila lub konta na portalach społecznościowych.

Dodatkowo, każdy z uczestników koncertu po zalogowaniu do Wi-Fi otrzymał na podany adres e-mailowy tzw. Niezbędnik Koncertowy. Niezbędnik zawierał między innymi line-up, podstawowe informacje o parkingach w okolicy stadionu, mapę oraz pożyteczne wskazówki dotyczące komunikacji miejskiej i taksówek – dzięki temu w każdym momencie użytkownicy mieli dostęp do tych treści na swoich smartfonach. Użytkownicy otrzymują podczas takich akcji oczywistą korzyść, jaką jest dostęp do internetu.

Konferencje
Stadion Energa Gdańsk to również miejsce organizacji konferencji, podczas których użytkownicy mogą otrzymywać na maila tzw. Pakiet konferencyjny, czyli zestaw dowolnych informacji o wydarzeniu z pełnym harmonogramem. Na ekranie powitalnym organizator konferencji może wyświetlać dowolne informacje niezbędne dla jej uczestników. Dodatkowo, jeżeli uczestnicy zalogują się za pomocą adresu e-mail czy Facebooka mogą dostać na ten adres zestaw dodatkowych materiałów po zakończeniu konferencji.

Mecze
Smart Wi-Fi ma zastosowanie również podczas meczów, zarówno jako kanał informacji jak i narzędzie do przeprowadzenia niestandardowych akcji, np. konkursów.

Niezależnie od rodzaju wydarzenia, ludzie w dobie mediów społecznościowych lubią oznaczyć swoją lokalizację i pochwalić się ciekawą aktywnością, dlatego szukają dostępu do Wi-Fi. Podczas eventów masowych zdarza się, że stacje bazowe sieci komórkowych są przeciążone i proste czynności jak wysłanie zdjęcia na Facebooku są utrudnione – wtedy Wi-Fi jest niezbędne.

– Każdego roku Stadion Energa Gdańsk odwiedza kilkaset tysięcy osób, teraz, dzięki Social WiFi wszyscy odwiedzający będą mieli łatwy i szybki dostęp do bezprzewodowego internetu – mówi Karolina Janik, Rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk

– Bardzo cenimy sobie współpracę z zarządcą jednego z większych obiektów sportowych w Polsce. W planach mamy tworzenie kolejnych udogodnień osób odwiedzających Stadion Energa Gdańsk – mówi Artur Racicki, Prezes Zarządu Social WiFi.