Rodzinny stadion

15.05.2020
15 maja to wyjątkowy dzień w kalendarzu. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny, który ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Z tej okazji przypominamy, jak ważnymi gośćmi na Stadionie Energa Gdańsk są rodziny.

Gdy myślimy o bursztynowej arenie, w pierwszej chwili pojawiają się takie hasła, jak sport, rekreacja i ruch. Dlatego rokrocznie na obiekcie w Letnicy odbywał się festyn z okazji Dnia Dziecka. W tym wydarzeniu uczestniczyły setki rodzin, zaś urozmaicone atrakcje sprawiały, że każdy był w stanie znaleźć coś dla siebie – od wnuczków po dziadków. W minionym roku nieco uległa zmianie formuła festynu, nabrał on jeszcze bardziej sportowego sznytu, za sprawą turnieju piłkarskiego „Wygram dla Ciebie Mamo!”. Przez całą niedzielę na murawie Stadionu Energa Gdańsk dzieci rywalizowały o okazały puchar, a impreza połączyła dwa ważne święta – Dzień Dziecka i Dzień Mamy.

Festyn_fot_Dominik_Paszliński
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Podczas festynu z okazji 30-lecia Międzynarodowych Targów Gdańskich, który odbył się na bursztynowej arenie, równocześnie został rozegrany turniej „Do Przerwy 0:1” – największy pomorski turniej dzikich drużyn. Młodzi zawodnicy pod opieką rodziców-trenerów mieli sposobność zagrać na boisku, które na co dzień służy ich starszym kolegom podczas spotkań Ekstraklasy.

Nie tylko mali sportowcy rozgrywali mecze na obiekcie w Letnicy. Tak jak najmłodszych dopingowali rodzice, tak starszych piłkarzy dopingowały dzieci podczas rokrocznych Meczów Charytatywnych. Spotkania te stanowiły doskonałą okazję, by w roli piłkarzy zobaczyć, aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy, czy zawodników różnych dyscyplin. Mecze zaś odbywały się w szczytnym celu wsparcia podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Towarzyszył im szereg atrakcji jak festyny, pokazy umiejętności sportowych i artystycznych, a także mini turnieje z udziałem drużyn dziecięcych i amatorskich.

Festyn_fot_archiwum_Stadion_Energa_Gdańsk
fot. Archiwum Stadion Energa Gdańsk

Stadion to nie tylko wydarzenia sportowe dla całych rodzin, ale i spotkania z ciekawymi książkami, jak choćby Festiwal Literatury dla Dzieci, który gościł na bursztynowej arenie w 2018 roku. Dzieci, rodzice, a także dziadkowie mieli okazję zapoznać się lub przypomnieć sobie klasyki literatury dla najmłodszych. Jako, że klimat bursztynowej areny do tego zobowiązuje, nie mogło zabraknąć wątków futbolowych, na czele z przygodami Paragona i spółki znanymi z kart powieści Adam Bahdaja – Do Przerwy 0:1.

Festyn_fot2_archiwum_Stadion_Energa_Gdańsk
fot. Archiwum Stadion Energa Gdańsk

Także na co dzień bursztynowy stadion oferuje atrakcje dla całej rodziny, jak choćby sobotnie warsztaty rolkarskie, które nie tylko pozwalają doskonalić swoje umiejętności, ale są znakomitą okazją, by spędzić czas z bliskimi na świeżym powietrzu. Stadion Energa Gdańsk proponuje rodzinom, także rozrywkę i sport w FUN ARENIE. Warto dodać, że obiekt dołączył do Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, a także Karty Gdańskiej Dużej Rodziny.  Wśród atrakcji znajdujących się w FUN ARENIE paintball elektroniczny, escaperooms, gokarty elektroniczne i spalinowe, oraz trampoliny, natomiast na miłośników sportu czekają Skate Arena i Movement Arena.