Rekordowy lipiec na PGE ARENIE

31.07.2014
Rekordowy lipiec na PGE ARENIE

Wakacje zwyczajowo są szczytem sezonu na wycieczki po gdańskim stadionie, ale ten rok wydaje się wręcz rekordowy. Tylko w jednym miesiącu, tylko w czasie czterech tygodni lipca, PGE ARENĘ zwiedziło aż 14.286 osób! Trzy lata po wybudowaniu, bursztynowy stadion cieszy się niezmiennym zainteresowaniem i mimo już tak długiego czasu funkcjonowania, frekwencja zwiedzających nie maleje, a stale rośnie!

- W zeszłym roku odwiedziło nas w lipcu 11.542 osób – mówi Tomasz Kowalski, Prezes Zarządu Areny Gdańsk Operator. – W tym roku liczba ta jest aż o 3 tysiące większa, co bardzo nas cieszy. Okazuje się też, że zdarzają się wśród zwiedzających osoby, które raz już widziały nasz stadion, ale teraz wracają, żeby zobaczyć nowe rzeczy otwarte na PGE ARENIE, o których dowiedzieli się z reklam.

Takim nowym miejscem na stadionie jest FUN ARENA, czynne siedem dni w tygodniu Centrum Rekreacyjno-Sportowe stworzone pod wschodnią trybuną PGE ARENY. Od tego miejsca rozpoczynają się teraz wszystkie wycieczki po obiekcie i zwiedzający zapoznają się najpierw z atrakcjami oferowanymi w Centrum zanim zaczną poznawać inne zakamarki stadionu. – Pokazujemy gościom na czym i jak można się zabawić w FUN ARENIE, a do tego każdy zwiedzający dostaje od nas zniżkę na skorzystanie z wszystkich atrakcji Centrum – mówi Natalia Wingert, Kierownik działu zwiedzania i atrakcji – Zainteresowanie PGE ARENĄ nie maleje także dlatego, że staramy się co jakiś czas zmieniać trasę wycieczek, prowadząc gości innymi poziomami, pokazując nowe rzeczy na samym stadionie, jak choćby ostatnio studia telewizyjne.

Przed PGE ARENĄ jeszcze jeden miesiąc wakacji i jeszcze jedna szansa na pobicie rekordu. Wycieczki po stadionie organizowane są codziennie, siedem dni w tygodniu od godz. 10:00 do 18:00 ze startem poszczególnych wejść co pół godziny. Mimo tak dużej częstotliwości, aby uniknąć kolejek, trzeba było powiększyć grupy zwiedzających do 45 osób, a przewodnicy zostali wyposażeni w wzmacniacze głosu tak by być dobrze słyszalnym przez wszystkich. Jak widać, stadion korzysta umiejętnie z zainteresowania jakie niezmiennie budzi i przygotowany jest na przyjęcie wszystkich chętnych chcących go zwiedzić.