Rekordowy finał akcji "Przyjdź na stadion, pomóż dzieciom"!

06.09.2016
#Tutaj spotykam gwiazdy!

W niedzielę 4 września na Stadionie Energa Gdańsk odbył się finał akcji charytatywnej Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. W tym dniu odbył się Turniej Dziecięcy w piłkę nożną klas z gdańskich podstawówek, koncerty i przede wszystkim Wielki Mecz Charytatywny z udziałem gwiazd telewizji i sportu!

Od rana na boisku gdańskiego stadionu odbywały się zmagania dzieci, które wygrała drużyna z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Mecz charytatywny Drużyna Trójmiasta kontra Drużyna TVP rozpoczął się o 16.00, mimo niepogody oglądało go ponad 4 500 widzów. W drużynach zagrali m.in. Maciej "Gleba" Florek, Piotr Gacek, Dariusz Michalczewski, Kalwi, Wojciech Tremiszewski, Szymon Jachimek i Kacper Ruciński. Mocy wrażeń uczestnikom dostarczyły również dodatkowe atrakcje, takie jak możliwość strzelenia gola na murawie Stadionu Energa Gdańsk, koncert Kalwi&Remi i stadionowa maskotka Arenka, która rozbawiała gości!

Celem wydarzenia była zbiórka funduszy na funkcjonowanie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. W minioną niedzielę udało się zebrać rekordowo wysoką kwotę na ten cel. Wszystkim uczestnikom, drużynom i darczyńcom dziękujemy i zapraszamy za rok!