Puchar InvestGDA Cup 2020 dla gdańskich drużyn

07.09.2020
12 drużyn chłopięcych, 4 zespoły dziewczęce, mnóstwo emocji, grad bramek oraz fantastyczny doping dla młodych adeptów futbolu na trybunach. Tak zapamiętamy InvestGDA Cup 2020 na Stadionie Energa Gdańsk. Wśród piłkarzy puchary powędrowały do Lechii Gdańsk, zaś w gronie piłkarek trofea trafiły do drużyn APLG Gdańsk.

Echo  pierwszego gwizdka sędziego poniosło się po trybunach Stadionu Energa Gdańsk punktualnie o godz. 13.00. Wtedy to na boisko rozgorzały zmagania młodych piłkarzy. Godzinę później do rywalizacji włączyły się dziewczęta. W imprezie wzięli udział chłopcy z rocznika 2012 – wyjątkowego, bowiem młodzi gracze urodzili się w roku organizacji przez Polskę i Ukrainę finałów piłkarskich Mistrzostw Europy. Natomiast w gronie piłkarek rywalizowały dziewczęta urodzone w 2010 roku.

Do półfinałów męskiego turnieju awansowały drużyny Lechii Gdańsk, Pomezanii Malbork, Dragona Bojano, oraz Błękitnych Wejherowo. Ostatecznie w finale zameldowały się ekipy Lechii i Dragona. W meczu wieńczącym rywalizację triumfowali młodzi Biało-Zieloni, natomiast w spotkaniu o brązowy medal Błękitni pokonali Pomezanię.

Wśród dziewcząt półfinałowe pary stworzyły KS Canicuła Bytów z APLG Gdańsk, oraz Pogoń Tczew z Kaperkami Puck. Do finału awansowały zespoły APLG Gdańsk oraz Pogoni Tczew. W spotkaniu, którego stawką był puchar InvestGDA Cup APLG Gdańsk pokonała Pogoń Tczew, zaś w meczu o trzecie miejsce KS Canicuła Bytów uległa Kaperkom Puck.

InvestGDA Cup 2020 to profesjonalny turniej żaków i orliczek odbywający się pod patronatem honorowym Prezydent Miasta Gdańska. Partnerem strategicznym imprezy był InvestGDA. Organizatorem wydarzenia był Stadion Energa Gdańsk, zaś współorganizatorem Pomorski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Fotorelacja z turnieju znajduje się TUTAJ.

InvestGDA_Cup_Nadia_Łanowska_fot3.JPG
fot. Nadia Łanowska-Wasielewska
InvestGDA_Cup_Nadia_Łanowska_Wasielewska_fot5.JPG
fot. Nadia Łanowska-Wasielewska