Prapremiera na PGE ARENIE

22.05.2014
Prapremiera na PGE ARENIE

Na dwa dni przed oficjalną premierą zobaczono na PGE ARENIE Gdańsk film „Mundial. Gra o wszystko.” Ten obraz pokazujący wielopłaszczyznowe zwycięstwo Biało-Czerwonych oglądali wczoraj na stadionie wspólnie politycy, najemcy lóż na stadionie i przedstawiciele dawnego świata piłkarskiego.

Gośćmi na uroczystej projekcji filmu byli między innymi: Jan Kozłowski, były Marszałek Województwa Pomorskiego, a obecnie Poseł do Parlamentu Europejskiego; Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego; dawny zawodnik i trener Lechii, a także selekcjoner reprezentacji polski Wojciech Łazarek oraz piłkarz reprezentacji Polski która rozgrzewała kibiców na Mundialu’82, Janusz Kupcewicz. Jak grali polscy zawodnicy na Mundialu w 1982 roku przyszli zobaczyć także piłkarze Lechii Gdańsk Christopher Oulembo i Bartosz Kaniecki. Po projekcji był czas na dyskusję o tamtych latach i polskiej piłce nożnej.

Wszystkim zaproszonym gościom film ogromnie się podobał – mówi Zbigniew Zalewski, kustosz Muzeum Lechii Gdańsk – Oglądali go wspólnie również np. dawni bramkarze Lechii, panowie Stanisław Uścinowicz i Tomasz Krystek, na widowni był też Roman Józefowicz, były napastnik Biało-Zielonych . Nie mogło w tym gronie zabraknąć też pana Romana Korynta, który przyszedł na projekcję razem z synem Tomaszem, też zresztą piłkarzem. Zaskoczenie przyszło na koniec, kiedy okazało się, że reżyser umieścił w tym obrazie również urywki naszego meczu Lechia-Juventus z września 1983 roku. Tym milsze było to dla nas wydarzenie.

- Zobaczenie jak widownia, składająca się z osób związanych z futbolem tamtych lat reaguje na nasz film było dla nas wielkim przeżyciem – mówi Przemysław Rydzewski, przedstawiciel dystrybutora firmy „Against Gravity” – Film wchodzi do kin w Gdańsku w piątek 23 maja. Wierzymy, że spotka się z równie gorącym przyjęciem.

Film będzie można zobaczyć w Multikinie Gdańsk, oraz kinie Neptun/Helikon. Obejrzy go również 35 osób, które wygrały bezpłatne bilety na seanse od PGE ARENY, biorąc udział w konkursach na Facebook’u.

Więcej zdjęć nahttps://www.facebook.com/media/set/?set=a.667940856610927.1073741919.104332526305099&type=1