Podsumowanie roku 2016 na Stadionie Energa Gdańsk

22.12.2016
#MocWrażeń#Tutaj się bawię#Tutaj spotykam znajomych

Stadion Energa Gdańsk to nie tylko piłka nożna, to też duże wydarzenia takie jak koncerty czy festiwale, centrum konferencyjne oraz FUN ARENA, czyli park rozrywki pełen atrakcji.

W 2016 roku na terenach bursztynowego obiektu odbyło się ponad 15 dużych wydarzeń, takich jak Music Power Explosion z udziałem 7 DJ’ów, największa biesiada piwna na Pomorzu, Amber Fest, Międzynarodowy Pokaz Fajerwerków oraz Dzień Dziecka. Wszystkie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno gdańszczan, jak i turystów.

Rekordowym wydarzeniem pod względem frekwencji okazał się festyn „Gdańsk Dzieciom” – wzięło w nim udział 45 tys. osób. Również ogromną publiczność przyciągnęła druga edycja Amber Fest. Na wrześniowe Pomorskie Święto Piwa przy Stadionie Energa przybyło około 27 tys. biesiadników. 24 tys. fanów muzyki klubowej zgromadził koncert 7 DJ’ów (m.in. Avicii, Tom Swoon, Modestep czy Felix Jaehn), a w Międzynarodowych Pokazach Pirotechnicznych wzięło udział 15 tys. osób! Gdańszczanie chętnie uczestniczyli również w Halloween na Stadionie Energa Gdańsk, w konkursie budowania stadionu z piasku, spotkaniu z Jerzym Dudkiem i wielu, wielu innych wydarzeniach.

Z oferty FUN ARENY, centrum rekreacji i sportu, w minionym roku skorzystało prawie 114 tys. osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się gokarty i Movement Arena z parkiem trampolin, strefą parkour i zajęciami sportowymi. Również w 2016 roku do 14 istniejących atrakcji dołączyła kolejna – Planeta RC – świat modeli zdalnie sterowanych. Podczas zwiedzania zakamarki bursztynowego stadionu odkryło 57 tys. osób!

Przez cały rok na Stadionie Energa Gdańsk była #MocWrażeń, a sam stadion stał się stałym punktem spotkań gdańszczan i jedną z głównych atrakcji turystycznych na mapie Trójmiasta.