Podsumowanie Akcji Rowerowy Maj

01.07.2016
Z roku na rok w akcji bierze udział coraz więcej uczniów i przedszkolaków

W Gdańsku przez cały maj trwała akcja mająca na celu promowanie transportu rowerowego wśród najmłodszych - akcja Rowerowy Maj. Tegoroczna edycja cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż w poprzednich latach.

Po sukcesach Gdańska w kampanii Rowerowy Maj postanowiły wziąć udział również inne polskie miasta - w tym roku w akcji brali udział uczniowie ze szkół w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Sopocie, Zamościu, Lublinie, Tczewie i Elblągu. Łącznie 9 miast, ponad 200 szkół i przedszkoli oraz blisko 60 tys. uczniów, którzy przynajmniej raz przyjechali do szkoły na rowerze.

Liczba uczestników rośnie wraz z każdą edycją. W tym roku aż 76 proc. uczniów gdańskich podstawówek i 79 proc dzieci przedszkolnych przy wsparciu rodziców i nauczycieli docierało do szkół na rowerach, hulajnogach i rolkach.

Co ciekawe, wiele dzieci dojeżdżało do szkół na rowerach, hulajnogach czy rolkach również w czerwcu. Najbardziej rowerowe szkoły odebrały już nagrody, a najbardziej rowerowe klasy udadzą się na wycieczki do centrów nauki i rozrywki. Trzy klasy, klasa II z I Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego, klasa IA ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 87 w nagrodę zwiedzą zakamarki Stadionu Energa Gdańsk.

Gratulujemy uczestnikom i polecamy wycieczki rowerowe również na Stadion Energa Gdańsk!