Podsumowanie 2013 roku

31.12.2013
Podsumowanie 2013 roku

Dziś o północy wkroczymy w kolejny rok funkcjonowania PGE ARENY, w lipcu 2014 będziemy obchodzić swoje trzecie już urodziny. Stadion w mijającym 2013 roku gościł gwiazdy, o których jeszcze parę lat temu nawet nie marzyliśmy, że uda się je zobaczyć w Gdańsku.

Chyba największym wydarzeniem w miesiącach, które dziś podsumowujemy, był koncert zespołu BON JOVI. Na występ swoich idoli przyjechali fani z całej Polski i z zagranicy. Ci pierwsi jednak doświadczyli naprawdę wielkiego przeżycia, bo BON JOVI zagrało w naszym kraju po raz pierwszy! Koncert ten zobaczyło 31.266 osób. Po wielkim show amerykańskich muzyków na PGE ARENIE gościliśmy następne sławy. FC Barcelona przyjechała rozegrać w Gdańsku towarzyski mecz z Lechią. Na trybunach stadionu zasiedli  w olbrzymiej większości kibice Barcy, jednak kibice o biało-zielonych sercach, którzy przyszli wspierać swoją drużynę, wychodzili ze stadionu również usatysfakcjonowani. Piłkarze Lechii stoczyli wyrównaną walkę z mistrzami piłkarskich boisk, remisując 2:2. Mecz Katalończyków na polskiej ziemi zobaczyło w lipcu 30.000 osób. Dzięki zmianom w systemie rozgrywek Ekstraklasy mecze Lechii były zresztą najczęstszymi imprezami masowymi na PGE ARENIE. W roku 2013 na naszych trybunach zasiadło w ich trakcie 230.020 osób, najwięcej na meczu Lechii z Górnikiem Zabrze - 24.276 osób w sierpniu. Kibice cieszą się z piłkarskich weekendów tak samo jak my, chociaż trudno w kalendarzu zmieścić czasem inne planowane eventy. Od września na każdym meczu Biało-Zielonych w Gdańsku prowadzona jest też audiodeskrypcja, czyli specjalny przekaz dla osób niewidomych, które od teraz mogą w pełni cieszyć się sportowymi emocjami. Nie tylko zresztą oni. Audiodeskrypcję w Gdańsku prowadzą certyfikowani spikerzy, a komentarz sportowy na żywo, możliwy do odbioru na każdym telefonie komórkowym i innych urządzeniach z funkcją radia, dodaje jeszcze kolorytu temu, co widzimy na boisku.

Mecze Lechii i koncert BON JOVI to nie wszystko. W 2013 roku po raz kolejny bawiliśmy się w wakacje na Maratonie Sierpniowym im Lecha Wałęsy. 4.000 osób skorzystało z przygotowanych na sobotę i niedzielę atrakcji, a w tym, oprócz zawodowych wyścigów wrotkarzy z całego świata, wyścigu fitness w którym udział wziąć mógł każdy chętny, mały i duży miłośnik rolek, maratonu zumby, szkółki wrotkarskiej i wielu innych.  W mijającym roku kibicowaliśmy też reprezentacji Polski. Po pierwszym, meczu zremisowanym w 2011 roku z Niemcami i drugim, przegranym z Urugwajem w 2012, w tym roku w końcu mieliśmy wygarną!!! Biało-Czerwoni pokonali na PGE ARENIE Danię i był to nie lada wyczyn, bo wynik 3:2 był pierwszą od 1977 roku wygraną naszej drużyny narodowej z Duńczykami. Większość na trybunach stanowili tego dnia oczywiście Polacy, a razem na stadionie sportowe emocje przeżywało tego dnia 34.950 osób.

Oprócz już wymienionych imprez bawiliśmy się w mijającym roku razem również na meczu charytatywnym politycy kontra przyjaciele hospicjum, z którego dochód przeznaczony był dla Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, gościliśmy u siebie klasy, które wybrały PGE ARENĘ na miejsce swoich Studniówek, a także dzieci niepełnosprawne, które w grupie ponad 100 osób bawiły się razem z piłkarzami Lechii we wrześniu. W tym roku zorganizowaliśmy też pierwsze, ale na pewno nie ostatnie, patrząc na zainteresowanie gdańszczan, Halloween na stadionie, a krótko po nim pomagaliśmy zwierzakom ze schroniska „Promyk”, zbierając dla nich potrzebne rzeczy na zimę razem ze zwiedzającymi, którzy tego dnia poznawali stadion za darmo. W 2013 zwiedziło nas ogółem 69.205 osób. Niemałą liczbę stanowiły też osoby, które uczestniczyły na PGE ARENIE w licznych konferencjach i imprezach korporacyjnych, bo aż 27.889 osób.

Podsumowując możemy podać, że w roku 2013 na stadionie pojawiło się przy okazji różnych imprez i codziennych atrakcji oferowanych przez PGE ARENĘ 432.180 osób, a więc znów prawie pół miliona, jak w roku poprzednim, mimo że ten nie miał w swoim kalendarzu Mistrzostw Euro. PGE ARENA na nadchodzący 2014 rok ma przygotowane równie ambitne plany, od niezapomnianych imprez masowych, po codzienne spędzanie wolnego czasu na bursztynowym stadionie. Bawić będzie się można na istniejących od maja przy stadionie gokartach, kolejce linowej a także na nowych atrakcjach które otwarte zostaną w pierwszej połowie roku w wybudowanym Centrum Rekreacyjno-Sportowym na stadionie. Zaplanujcie więc nadchodzący rok koniecznie z nami i DO ZOBACZENIA NA PGE ARENIE W 2014 ROKU!