Piosenki Republiki w PGE ARENIE - relacja z koncertu

22.12.2014
Zbyszek Krzywański, wspólnie z Jackiem Bończykiem, odświeżyli utwory Republiki i Grzegorza Ciechowskiego. Gdański koncert odbył się nawiązując do trzynastej rocznicy  śmierci artysty.

- Wojciech Mann powiedział, że nikt tak pięknie nie ujął miłości do ojczyzny jak Grzegorz Ciechowski w piosence „Nie pytaj o Polskę”. Te słowa przytoczył gitarzysta zespołu Republika Zbyszek Krzywański w trakcie koncertu „Czarno-białe ślady”, który odbył się w sobotni wieczór w klubie na PGE Arena.

Mimo złej pogody wydarzenie przyciągnęło blisko 400-osobową publiczność. W sali PGE Atom Club, z widokiem na delikatnie oświetlony stadion PGE ARENA, fani Republiki mogli przypomnieć sobie najbardziej znane utwory zespołu w nowej, akustycznej wersji. Nie zabrakło więc takich piosenek Grzegorza Ciechowskiego, jak kultowa „Nie pytaj o Polskę” czy „Tak… tak.. to ja” i „Śmierć w bikini”.

- Niby jestem opanowanym człowiekiem, ale w tej atmosferze i przy tej muzyce łzy mi poleciały – przyznał jeden z uczestników koncertu. Zabrzmiały także nowe piosenki duetu Krzywański/Bończyk. 

 

Fot. Sławomir Lewandowski