Pierwszy WF z Mistrzem na murawie PGE ARENA

01.12.2014
Dzieci z gdańskich szkół podstawowych nr 12 i 70 uczestniczyły dziś w wyjątkowej lekcji WF na murawie PGE ARENA.

Dzieci gdańskich szkół podstawowych nr 12 i nr 70 uczestniczyły dziś w wyjątkowej lekcji WF. Razem ze swoimi nauczycielami wychowania fizycznego, ale przede wszystkim z mistrzami sportu, ćwiczyli na murawie PGE ARENA.

Mistrzowski trening przeprowadzili rugbiści: Tomasz Rokicki, reprezentant Polski i zawodnik Lechii Gdańsk oraz Krzysztof Krzewicki - Krajowy Oficer Rozwoju w Polskim Związku Rugby.

Każde spotkanie rozpoczynało się miłą rozmową z mistrzami, wieloma pytaniami na temat kariery sportowca ale też na temat wagi sprawności fizycznej i zdrowego trybu życia w rozwoju dzieci.
Same zajęcia były bardzo intensywne - części w salce treningowej i część główna na murawie. Zabawa w rugby tag - bezkontaktowej odmiany rugby dla każdego, bardzo spodobała się dzieciom.

Każda kolejna lekcja WF na PGE ARENA to inny sport i inni mistrzowie. Uczniowie innych szkół podstawowych skorzystają z niej już niedługo. Cztery kolejne szkoły, wylosowane podczas spotkania dyrektorów szkół, odbędą się 9 i 10 grudnia. Następne wiosną przyszłego roku.

Pilotażowe lekcje WF z Mistrzem są elementem przygotowywanego i konsultowanego Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej będącego partnerstwem międzysektorowym Miasta Gdańska, PGE ARENA Gdańsk i Fundacji Gdańskiej