PGE ARENA Gdańsk codziennie w telewizji!

02.01.2015
Stadion codziennie w czołówce Wiadomości na TVP1

Gdański stadion piłkarski, jako jedyny tego typu obiekt w Polsce, można zobaczyć w nowej czołówce telewizyjnych „Wiadomości”. PGE ARENA Gdańsk zagrała jedną z głównych ról w spocie zrealizowanym w najnowocześniejszej technice 3D.

Zaczyna się od nocnej panoramy Gdańska, widzianej z lotu ptaka. Potem kamera dynamicznie przenosi się ponad dachami budynków. Wśród nich jaśnieje charakterystyczna bursztynowa bryła stadionu. W ciągu kilkunastu sekund, w rytm symfonicznej muzyki, widać jeszcze Kraków oraz inne rozświetlone miasta i drogi. Filmowy lot nad Polską ma swój finał w Warszawie.

Tak można opisać nową czołówkę jednego z najpopularniejszych programów informacyjnych, ale najlepiej jest ją zobaczyć. Po raz pierwszy została wyemitowana 1 stycznia 2015 roku o godzinie 19.30 w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej. Odtąd już codziennie rozpoczyna  „Wiadomości”.

To już kolejny raz PGE ARENA Gdańsk zagrała jedną z głównych ról w dużej telewizyjnej produkcji. Jesienią 2014 roku głośno było o spocie promującym Polskę, wyprodukowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W sekwencji fantastycznych scen widać w nim było PGE ARENĘ Gdańsk, która niczym baśniowy bursztynowy skarb wyłaniała się z morskich fal.