Oświadczenie Arena Gdańsk Operator po meczu Lechia Gdańsk - Akademija Pandev 7.07.2022

08.07.2022
Stadion Gdańsk 1920 x 730
 

Wczorajszy wieczór był dla nas wszystkich niezwykle trudny. Sportowe święto w Gdańsku zostało zakłócone przez chuligańskie ekscesy. Arena Gdańsk Operator potępia takie zachowania i podejmie wszystkie możliwe środki, aby pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tych wydarzeń, a także zapobiegać im w przyszłości. Nie ma przyzwolenia na chuligańskie wybryki na naszym stadionie.  Współpracujemy z policją, najemcą pubu T29 oraz Lechią Gdańsk SA, aby ustalić przyczyny zdarzenia.

 

Informujemy, że na trybunie nie doszło do żadnych zniszczeń. Szkody w pubie są na tyle niewielkie, że lokal będzie mógł wznowić działalność już w najbliższą sobotę, 9.07. 

 

Współpraca Miasta Gdańsk, Lechii SA i Stadionu, to wspólny, wieloletni wysiłek nad podniesieniem  poziomu sportowego i popularyzacją piłki nożnej. Jej efektem jest między innymi awans do eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Jako partnerzy będziemy kontynuować wspólne działania i projekty na rzecz prawdziwych kibiców i rozwoju piłki nożnej w Gdańsku. Nie pozwolimy, aby chuligańskie wybryki kładły się cieniem na trud włożony w pracę miasta na rzecz rozwoju lokalnej drużyny i uniemożliwiały kibicom oglądanie widowisk sportowych na najwyższym poziomie.