Organizacja ruchu na meczu Lechia Gdańsk – Legia Warszawa

14.07.2020
Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Rozkład jazdy w załączeniu.

Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty"!

Rozkład_jazdy_LGD_LEG

 

Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według powszednich rozkładów jazdy. 

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 21:56 i 22:12 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 22:19 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

 

Uwaga! Przypominamy, że od 2020 roku dzienna opłata za parkingi P4 i P5 na meczach premium (tj. z Arką Gdynia, Lechem Poznań i Legią Warszawa) oraz na meczach rundy finałowej (kolejki 31-37 PKO Ekstraklasy w przypadku awansu do „grupy mistrzowskiej”) wynosi 20zł. Opłata za parking P1 w te dni wynosi 60zł/dzień.

Opłać parking przez aplikację APCOA FLOW

Apcoa Flow to rozwiązanie, dzięki któremu wzrośnie komfort i bezpieczeństwo opłacania postoju. Aplikacja jest darmowa i dostępna zarówno w Google Play, jak i AppStore. Opłata za parkowanie pobierana jest automatycznie, z karty płatniczej podanej w procesie rejestracji – nie ma tym samym potrzeby korzystania z parkometru czy nawet wysiadania z samochodu.

Apcoa_flow_fot_wersja_II

 

Szczegóły tutaj.