Organizacja ruchu na mecz Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała

24.09.2020
W dniu 26.09.2020 roku komunikacja kolejkami SKM nie odbywa się ze względu na prace remontowe torowiska.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą w tym przypadku tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według powszednich rozkładów jazdy. 

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:55 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:19 i 19:39 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Na odjazd po zakończeniu meczu na wydzielonym pasie ul. Żaglowej na wysokości MTG ustawionych będzie w kierunku ul. Marynarki Polskiej 5 autobusów, którymi kibice będą mogli dostać się do Centrum (Dworzec Główny). Na powrót przejazd jest darmowy.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl