Organizacja ruchu na mecz Lechia Gdańsk – Piast Gliwice

18.09.2021

W związku z organizowanym meczem w dniu 18.09.2021r. Lechia Gdańsk – Piast Gliwice na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Uczniowską (oba kierunki) do ul. Wyzwolenia, z tym że odcinek w relacji od ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej przeznaczony będzie wyłącznie dla autokarów,

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty"!    

 

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy.    

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.    

 

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 do Nowego Portu o godz. 21:35 z Brętowa PKM i 21:43 z Huciska oraz o godz. 21:40 i 21:53 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczną.  

 

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl. 

 

WAŻNA INFORMACJA DLA KIBICÓW WYBIERAJĄCYCH SIĘ NA MECZ LECHIA GDAŃSK-PIAST GLIWICE 18.09

Dojazd do parkingu P4 będzie możliwy od strony ul. Pokoleń Lechii Gdańsk i ul. Żaglowej. Odcinek na wysokości AMBER EXPO będzie wyłączony z ruchu. Dojazd do parkingów P3 i P1 będzie możliwy tylko od strony ul. Pokoleń Lechii Gdańsk