Organizacja ruchu mecz Lechia Gdańsk - Cracovia

03.07.2020
W dniu 04.07.2020 roku komunikacja kolejkami SKM nie odbywa się ze względu na prace remontowe torowiska.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu w tym konkretnym przypadku będą tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy.

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 21:12 i 21:35 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 21:39 i 21:56 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna (z „Nowego Portu Góreckiego” o 21:45 i 22:06) zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Na odjazd po zakończeniu meczu w zatoce przy wjeździe na parking P5 wzdłuż ul. Marynarki Polskiej ustawionych będzie 5 autobusów, którymi kibice będą mogli dostać się do Centrum (Dworzec Główny). Na powrót przejazd jest darmowy.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

Uwaga! Przypominamy, że od 2020 roku dzienna opłata za parkingi P4 i P5 na meczach premium (tj. z Arką Gdynia, Lechem Poznań i Legią Warszawa) oraz na meczach rundy finałowej (kolejki 31-37 PKO Ekstraklasy w przypadku awansu do „grupy mistrzowskiej”) wynosi 20zł. Opłata za parking P1 w te dni wynosi 60zł/dzień.

Apcoa_flow_fot_wersja_II

Opłać parking przez aplikację APCOA FLOW

Apcoa Flow to rozwiązanie, dzięki któremu wzrośnie komfort i bezpieczeństwo opłacania postoju. Aplikacja jest darmowa i dostępna zarówno w Google Play, jak i AppStore. Opłata za parkowanie pobierana jest automatycznie, z karty płatniczej podanej w procesie rejestracji – nie ma tym samym potrzeby korzystania z parkometru czy nawet wysiadania z samochodu

Szczegóły tutaj.