Niezbędnik koncertowy Music Power Explosion

11.07.2016
Parkingi, godziny otwarcia bram Stadionu, regulamin

Przedstawiamy zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno – organizacyjnych związanych z Music Power Explosion (Avicii)  w Gdańsku wraz z mapą.

 

Otwarcie bram stadionu 

Generalne otwarcie bram Stadionu Energa Gdańsk nastąpi w dniu festiwalu około godziny 16:00.

Posiadacze biletów w sektorach: Golden Circle, płyta A oraz na trybunach wchodzą na obiekt bramami nr 8 (od ul. Żaglowej) i nr 10 (od ul. Marynarki Polskiej). Po pierwszej kontroli posiadacze biletów Golden Circle oraz płyta A powinni kierować się do tuneli numer 1 i 4.  Posiadacze biletów na trybuny wchodzą na stadion poprzez górną promenadę, do której prowadzą schody na przeciw wejść przez bramy nr 8 i 10. Szczegóły na mapie dostępnej tutaj: MAPA STADIONU.

 

Rozpiska godzinowa

17:00 – Mafia Mike

18:00 – Wideński

18:45 – Warson

19:30 – Tom Swoon

20-30 – Modestep (Dj-Set)

21:30 – Felix Jaehn

23:00 - Avicii

 

Parkingi przy stadionie

Dla zmotoryzowanych gości został przygotowany parking stadionowy P4 czynny od godziny 8:00 (1000 miejsc) oraz parking przy Amber Expo czynny od 14:00 (300 miejsc). Parking będzie płatny – 30 zł. Płatność przy wjeździe na parking. Proponowany dojazd od ul Marynarki Polskiej.

 

Parking Loża

Oddzielny parking został przygotowany dla osób posiadających bilety w lożach. Będzie to parking P1 (wjazd z wcześniej otrzymanymi kartami parkingowymi).

 

Dodatkowe, bezpłatne parkingi w mieście 

Bezpłatny parking miejski będzie zlokalizowany w ciągu ul. Marynarki Polskiej (prawe pasy w obu kierunkach od wysokości ul. Uczniowskiej w kierunku Nowego Portu). Parking ten przeznaczony jest zarówno dla aut osobowych jak i autobusów. Czynny od godz. 16:00.

 

Transport publiczny
Szybka Kolej Miejska

Dotarcie na koncert ułatwi Szybka Kolej Miejska. 15 lipca SKM będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy na trasie Gdańsk Główny – Gdańsk Stadion-Expo. Pierwszy kurs ze stacji Gdańsk Główny w kierunku stadionu (przystanek Gdańsk Stadion - Expo) będzie miał miejsce o godzinie 16:30. Kolejne odjazdy planowane są na 17.30, 18.30, 19.30, 20.00 i 21.00. Po zakończeniu koncertu z przystanku Gdańsk Stadion – Expo pierwszy kurs w kierunku stacji Gdańsk Główny będzie miał miejsce o godzinie 1.00, a ostatni o godzinie 1:50. Dokładny rozkład jazdy składów SKM będzie opublikowany na Facebook’u i na www.StadionEnerga.pl.

 

Transport publiczny
Autobusy i tramwaje

Na koncert można dojechać też komunikacją miejską. Na Stadion Energa Gdańsk dojeżdżają tramwaje nr 7 i 10 (przystanek ”Stadion Energa Gdańsk”). Dokładny rozkład jazdy znajduje się na: www.ztm.gda.pl. Po koncercie z Gdańska Głównego odjadą autobusy wszystkich linii nocnych. Dodatkowy kurs wykona również linia numer N12 z przystanku "al. Hallera" w kierunku Żabianka SKM. Liczba dodatkowych kursów będzie uzależniona od frekwencji. Bilet wstępu na festiwal nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

 

Taksówki

Komunikację po i w trakcie koncertu będą zapewniały firmy AS TAXI i CARO TAXI. Taksówki ustawione będą w 3 miejscach: Brama nr 2 (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk), Parking P3A oraz Parking P5 (ul. Marynarki Polskiej).

Cennik przejazdów dostępny jest na stronach: http://astaxi.pl/cennik.html oraz http://www.carotaxi.pl/cennik.html

 

Zakup biletów w dniu koncertu

Możliwy będzie zakup biletów na miejscu. Sprzedaż prowadzona będzie przy stadionie od godz. 10:00, w specjalnym kontenerze przy bramie nr 8 (od strony ul. Żaglowej). Ponadto bilety będzie też można kupić poprzez stronę ww.ebilet.pl oraz w sieci salonów EMPIK na terenie całego kraju aż do momentu rozpoczęcia imprezy.


Reklamacje

Reklamacji można dokonywać w punkcie kasowym na terenie Stadionu Energa Gdańsk.

 

Osoby niepełnosprawne

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdować się będą na parkingu P5 (wjazd od ul. Marynarki Polskiej). Wjazd na parking będzie możliwy tylko na podstawie Europejskiej Karty Parkingowej Osoby Niepełnosprawnej. Niepełnosprawni dostają się na swoją trybunę windą, która zlokalizowana jest w tunelu nr 1.

 

Gastronomia na koncercie

W czasie koncertu na Stadionie Energa Gdańsk czynne będą punkty gastronomiczne. Kilka z nich ulokowanych zostanie na terenach okalających Stadion (na drogach dojścia do tuneli wejściowych na murawę – każdy z tuneli będzie miał własną strefę gastronomiczną). Pozostałe funkcjonować będą w stałych stadionowych punktach sprzedaży na wewnętrznych promenadach.

 

Palenie papierosów na koncercie

Palenie papierosów będzie możliwe tylko w specjalnie wyznaczonych do tego strefach. Poza tymi obszarami, palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.

 

Toalety

W dniu koncertu czynne będą stadionowe toalety. Poza tym toalety przenośne ustawione zostaną w sąsiedztwie stref gastronomicznych.

 

Czego nie można wnosić na koncert?

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, perfum, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), kamer, tabletów, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora mogą powodować zagrożenie.

 

Aparaty fotograficzne

Na teren imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręcanymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych. Na koncert nie można wnosić również tabletów.

 

Punkty medyczne na stadionie

Na terenie Stadionu Energa Gdańsk będą przygotowane punkty medyczne. Pierwszy z nich będzie mieścił się w tunelu numer 1, a następne na dolnej promenadzie trybuny niebieskiej i żółtej . Poza tym, o bezpieczeństwo uczestników imprezy będą dbały patrole ratownicze oraz zespoły wyjazdowe.

 

Wolontariusze

W dniu imprezy w okolicy stadionu, a także w newralgicznych punktach komunikacyjnych miasta, będzie można spotkać wolontariuszy służących pomocą w dotarciu do stadionu i odnalezieniu swojego miejsca na obiekcie.

 

Bankomaty

Najbliższy bankomat znajduje się przy AMBER EXPO zaraz naprzeciw drogi dojścia do bramy nr 8 (ul. Żaglowa) Następny najbliższy bankomat znajduje się na stacji paliw położonej na skrzyżowaniu ulic: Marynarki Polskiej oraz Swojskiej.

 

Atrakcje dostępne na Stadionie przed koncertem

Na Stadionie Energa Gdańsk będzie można zabawić się jeszcze przed koncertem! Zapraszamy do FUN ARENY, centrum rekreacyjno-sportowego (wejście od strony ul. Marynarki Polskiej), gdzie na wszystkich chętnych czekają gokarty elektryczne, pokoje ucieczek, park trampolin, tor parkour, ZOLTAR Apokalipsa, paintball elektroniczny, piłkarski bilard i strefa bilard-darts. FUN ARENA będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy biletów od godziny 16:00 do 22:00. Dodatkowo w godzinach 10:00 do 20:00 dostępne będą gokarty spalinowe, a od 12:00 do 20:00 bungee jumping!

 

Infolinia operatora Stadionu

Odpowiedzi na dodatkowe pytania można uzyskać pod numerem +48 58 76 88 555. Infolinia działa codziennie w godzinach 8.00-16.00, a w dniu koncertu od godziny 8.00 do 21.00.

 

Regulamin Stadionu dostępny TUTAJ, regulamin imprez organizowanych przez Prestige MJM dostępny TUTAJ.

e16cc317