Murawa hybrydowa na Stadionie Energa Gdańsk

18.07.2016
Murawa hybrydowa wprowadza Ekstraklasę do grona najlepszych lig świata korzystających z tego rozwiązania

Tuż po demontażu sceny po koncercie Avicii, który odbył się na Stadionie Energa Gdańsk 15 lipca, rozpoczęto proces wymiany murawy. Stadion Energa Gdańsk jako pierwszy obiekt piłkarski w Ekstraklasie będzie dysponował murawą hybrydową.

Nawierzchnia przygotowana przez firmę Trawnik Producent to nowoczesne rozwiązanie, wykorzystywane choćby na stadionie Santiago Bernabeu w Madrycie.

Nowa nawierzchnia, na której swoje mecze rozgrywają m. in. piłkarze Lechii Gdańsk czy Reprezentacji Polski, to unikalne połączenie trawy naturalnej i włókien syntetycznych. Murawa hybrydowa to łatwiejsza pielęgnacja i mniejsze szkody powstające w trakcie gry.

- System, który zastosujemy, pozwala montować́ i pielęgnować́ nawierzchnię w każdych warunkach, cieszę się, że w końcu także w Polsce będzie można grać na nowoczesnej murawie najwyższej klasy – mówi Tomasz Czuszel, dyrektor firmy Trawnik Producent. – Nawierzchnia miała swoją premierę 30 lipca podczas meczu Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków.

Murawa hybrydowa wprowadza Ekstraklasę̨ do grona najlepszych lig świata korzystających z tego rozwiązania. Starannie pielęgnowana murawa przez cały rok będzie zieloną wyspą na piłkarskiej mapie Polski.

- Murawa hybrydowa umożliwi częstszą organizację wydarzeń z wykorzystaniem płyty stadionu - mówi Tomasz Kowalski, Prezes Zarządu Arena Gdańsk Operator - zarządca obiektu. – Zależało nam, aby nowa murawa dawała nie tylko doskonałe warunki do gry, ale także była elementem wzmacniającym ofertę rekreacyjno-rozrywkową oraz biznesową Stadionu Energa Gdańsk.

Zarówno piłkarze Lechii Gdańsk, jak i sam trener zauważają poprawę warunków na boisku.

- Stadion Energa Gdańsk jest wyśmienicie przygotowane do gry - twierdzi trener Lechii Gdańsk Piotr Nowak.