Mecz Gwiazd na PGE ARENIE! - Cel - pomóc Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci

09.06.2014
Mecz Gwiazd na PGE ARENIE! - Cel - pomóc Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci
Niedziela znów tętniła życiem na naszym stadionie! I to już od samego rana. Od kilku tygodni zapraszaliśmy Państwa na wyjątkowe wydarzenie - Mecz Gwiazd czyli pojedynek "Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata". Wzięły w nim udział naprawdę znane nazwiska! 
 
Na stadion przybyli pomóc Hospicjum: Bogdan Wenta, Dariusz Michalczewski i jego brat Tomasz, Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Andrzej Juskowiak, Igor Tracz, Dawid Nilsson, Marcin Lijewski, Radosław Michalski, Andrzej Wroński, Paweł Nastula, Marek Jóźwik, Bartosz Jurecki, Mateusz Kusznierewicz.  
 
 
Mecz obejrzało kilka tysięcy osób. W większości rodziny z dziećmi. Wstęp na stadion był wolny. Każdy kibic miał tego dnia jednak okazję wspomóc Pomorskie Hospicjum dla Dzieci swoimi datkami. Kwota z wrzuconych do puszek pieniędzy jest ciągle liczona, ale wiemy już ile udało się zebrać na licytacji zorganizowanej po meczu. Z ośmiu licytowanych eksponatów zebrano aż 30 tysięcy złotych! Najwięcej 5.500 zł zapłacono za koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego podpisem. 
 
W pojedynku "Przyjaciele Hospicjum kontra Reszta Świata" wynik końcowy był o jeden punkt wyższy dla Reszty Świata, stworzonej też przez znane twarze polityków i dziennikarzy. Ostatecznie widzowie mieli okazję zobaczyć aż 11 bramek, zawodnicy obu drużyn rozegrali dobry mecz w szczytnym celu, każdy wychodził więc ze stadionu zadowolony. W przerwie meczu przekazano uroczyście auto ufundowane przez Rotary Klub Gdańsk - Sopot - Gdynia, które będzie służyć Hospicjum do wyjazdowej opieki pielęgniarskiej i lekarskiej. 
 
Jednak zanim dorośli przejęli murawę zagrały na niej dzieci. Dziesięcio i dziewięciolatkowie zmierzyli się w II już Turnieju "Z Orlika i Juniora na Stadiony Świata!" Aż 24 drużyny, po 12 z każdego rocznika, walczyły ze sobą zaciekle od godz. 10:00 do 15:00. Najlepszą okazała się mała drużyna ... Hospicjum! Dla małych zawodników i ich rodzin, to te mecze na stadionie z Mistrzostw Euro 2012 były najbardziej emocjonującą częścią dnia. A my cieszyliśmy się, że możemy ich gościć. :)
 
 
Zapraszamy do oglądania relacji zdjęciowej z bogatej w emocje niedzieli na PGE ARENIE na Facebook'u stadionu: www.facebook.com/PGE Arena