#MOVEmber na Stadionie – podsumowanie

02.12.2019
Zakończył się listopad, a wraz z nim #MOVEmber na Stadionie – akcja mająca na celu dopingować mężczyzn w budowaniu świadomości na temat raka prostaty i raka jąder oraz odpowiedniej profilaktyki. Jej uczestnicy wzięli udział w treningach przy murawie bursztynowej areny oraz wyjątkowej sesji zdjęciowej.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie i przesłanie kreatywnego zdjęcia z wąsem. Autorzy najbardziej oryginalnych fotografii wzięli udział w treningach, które odbyły się przy murawie bursztynowej areny. Zajęcia złożone z części teoretycznej (poświęconej profilaktyce i świadomości na temat raka prostaty i jąder) oraz praktycznej poprowadzili trener Magdalena Płóciennik i dr Łukasz Płóciennik z gdańskiego FitnessFitback. Wszyscy uczestnicy wzięli udział również w pamiątkowej sesji portretowej.

Przypomnijmy, że Movember to międzynarodowa kampania społeczna, która zwraca uwagę na problem zachorowalności mężczyzn na raka jąder i raka prostaty. W ramach akcji mężczyźni przez cały listopad zapuszczali wąsy – nie tylko na znak solidarności z chorymi, ale też by sprowokować dyskusję na temat niezbędnej profilaktyki przeciwnowotworowej.