Losowanie 1/16 finału Ligi Europy UEFA

16.12.2019
W minionym tygodniu zakończyła się rywalizacja w fazie grupowej Ligi Europy. Do fazy pucharowej rozgrywek awansowały 32 zespoły. 16 grudnia w Nyon rozlosowano pary, które zmierzą się ze sobą w dwumeczach o awans do kolejnej rundy rozgrywek. Finał turnieju zaplanowano 27 maja na Stadionie Energa Gdańsk.

Wśród drużyn, które zostały dzisiaj rozlosowane znajduje się przyszły zwycięzca rozgrywek. Obsada tej fazy Ligi Europy prezentuje się imponująco. W gronie drużyn, które zagrają w 1/16 turnieju znalazły się takie ekipy jak Manchester United, Arsenal (finalista z poprzedniego sezonu), Inter Mediolan, Ajax Amsterdam (półfinalista Ligi Mistrzów w minionym sezonie), czy Sevilla, która trzy raz z rzędu triumfowała w Lidze Europy, czy nieobliczalna w kontynentalnych rozgrywkach AS Roma.

Oprócz piłkarskich potęg znalazło się kilku kopciuszków. Na pierwszy plan w tej grupie wysuwają się cypryjski APOEL, bułgarski Łudogorec, duńska FC Kopenhaga, czy szwedzkie Malmoe.

Na tym etapie rozgrywek najliczniej reprezentowana jest Portugalia, która posiada swoich czterech przedstawicieli. Po trzy zespoły posiadają Anglia, Niemicy i Hiszpania. Warto zauważyć, że żaden z klubów Bundesligi nie znalazł się w gronie drużyn rozstawionych.

Do najciekawszych par tej fazy turnieju można zaliczyć pojedynki Wolverhampton z Espanoyolem, Eintrachtu Frankfurt z Salzburgiem, Bayeru Leverkusen z FC Porto, czy Olympiakosu z Arsenalem.

Pierwsze mecze zaplanowano na 20 lutego, zaś rewanże 27 lutego przyszłego roku.

Finał Ligi Europy UEFA odbędzie się 27 maja 2020 roku na Stadionie Energa Gdańsk.

juropa