#LightTheSky - Stadion Energa Gdańsk dziękuje medykom

01.05.2020
W piątek, 1 maja o godz. 21:30, Stadion Energa Gdańsk rozbłysnął tysiącem świateł w ramach ogólnopolskiej akcji #LightTheSky. Wydarzenie było dedykowane służbom medycznym walczącym z epidemią i osobom zakażonym koronawirusem oraz ich rodzinom.

#LightTheSky to inicjatywa branży eventowej zapoczątkowana w Krajach Beneluksu, gdzie firmy zajmujące się techniką estradową rozświetlały niebo z różnych miejsc w tym samym czasie. Od początku istnienia akcja zyskała dużą popularność, dzięki czemu przyłączały się do niej kolejne kraje. W piątkowy wieczór dołączyła także Polska -  pokazy można było zobaczyć w kilkudziesięciu miastach, w tym także w Gdańsku.

Wyjątkowy pokaz świateł Stadionu Energa Gdańsk można było dostrzec z kilku kilometrów. Głównym inicjatorem i zarazem organizatorem „stadionowej edycji” jest firma Agencja MB Maciej Bielecki. Ponadto, projekt wsparła firma CVM Group współpracująca ze Stadionem na co dzień. Warto wspomnieć, że wydarzenie było wyrazem solidarności nie tylko z personelem medycznym i osobami zmagającymi się z COVID-19, ale również z muzykami, artystami i całym środowiskiem estradowym, które w obecnej sytuacji przeżywa trudny okres. Trójmiejska branża postanowiła uczcić w ten sposób także pamięć, związanego z nią, Krzysztofa Puławskiego – lokalnego przedstawiciela tego  środowiska zawodowego oraz uczestnika projektu Ekstra FAN, który 18 kwietnia zmarł w wyniku powikłań związanych z COVID-19.

.

DSC_6279.JPG