Lekcje Przedsiębiorczości: edycja Stadion

11.01.2017
Lekcje Przedsiębiorczości: Edycja Stadion

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER rozpoczął współpracę przy projekcie edukacyjnym „Lekcje Przedsiębiorczości” z jednym z czołowych w Polsce obiektów sportowych. Młodzież z gdańskich gimnazjów będzie uczyć się biznesu na przykładzie działania Stadionu Energa Gdańsk, pozna specyfikę obiektu i stworzy projekty, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie tej imponującej areny. To całkiem nowa odsłona Lekcji Przedsiębiorczości, programu organizowanego przez STARTER i Miasto Gdańsk.

„Lekcje Przedsiębiorczości” to rozpoczęty w roku szkolnym 2014/2015 program Miasta Gdańska i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, którego celem jest nauka przedsiębiorczości w praktyce. W projekcie wzięło już udział ponad 1800 uczennic i uczniów z gdańskich szkół.

– Kolejna edycja, rozwijana we współpracy ze Stadionem Energa Gdańsk oraz InvestGda, jest w jeszcze większym stopniu nastawiona na praktykę i poznanie popularnego obiektu biznesowego, jakim jest bursztynowa arena. Młodzież nie tylko będzie miała okazję poznać Stadion, ale także dołożyć do niego swoją kreatywną cegiełkę, tworząc rozwiązania dla przestrzeni – zapowiada Karolina Rzepecka z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Stadion Energa Gdańsk nie bez przyczyny został partnerem biznesowym tej edycji Lekcji Przedsiębiorczości. Obiekt zapewnia wysokiej jakości rozrywkę dla fanów sportu czy muzyki, a także liczne przestrzenie na spotkania biznesowe. W zeszłym roku Stadion odwiedziło niemal 600 tys. osób. Jest to obiekt skrojony pod różne potrzeby mieszkańców i turystów z całego świata i stanowi świetny przykład dobrych praktyk w biznesie.

Stadionowa edycja Lekcji Przedsiębiorczości będzie kontynuacją dotychczasowej pracy gimnazjalistów w pierwszym semestrze obecnego roku szkolnego. Młodzi ludzie od września 2016 roku opracowywali pierwsze w życiu modele biznesowe, a zdobytą wiedzę wykorzystają w kolejnym etapie. Jego inauguracja odbędzie się w lutym na Stadionie Energa Gdańsk. Młodzież pozna podstawowe zasady projektowania skoncentrowanego na użytkowniku (tzw. Design Thinking) i będzie miała możliwość niejednokrotnej eksploracji stadionu. Dodatkową wiedzę zdobędą także w szkole, a sporą cześć pracy wykonają również w wolnym czasie. Podczas trwania projektu uczestnicy będą pozyskiwać informacje o klientach, stworzą i przetestują prototypy, będą w stałym kontakcie z przedstawicielami Stadionu Energa Gdańsk. Zwieńczeniem pracy młodzieży będzie czerwcowy Wielki Finał, który odbędzie się na bursztynowy obiekcie, gdzie zespoły zaprezentują swoje projekty przed jury. Najlepsze z nich mają szansę na realizację! W tej edycji Lekcji weźmie udział około 130 uczennic i uczniów oraz 8 nauczycieli.

– Jesteśmy bardzo ciekawi świeżego spojrzenia młodych ludzi na Stadion. Liczymy na interesujące pomysły, a najciekawsze z nich pomożemy wdrożyć. Cieszymy się, że możemy wspierać edukację młodej lokalnej przedsiębiorczości – przekonuje Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk.

Organizatorami Lekcji Przedsiębiorczości są: Miasto Gdańsk i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, a partnerami biznesowymi edycji: Stadion Energa Gdańsk i InvestGda.

Więcej informacji o projekcie: https://stadionenerga.pl/odpowiedzialnosc-spoleczna/lekcje-przedsiebiorczosci-edycja-stadion/.