Konferencja "Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży oraz wsparcie kadry sportu powszechnego"

15.12.2014
15.12 w PGE ARENA nauczyciele wuefu rozmawiali o aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Jak rozkochać w sporcie młodzież i dzieci?

 

Właśnie o tym rozmawiało ponad 120 specjalistów, czyli gdańskich wuefistów, dyrektorów szkół i animatorów sportu. Spotkali się 15 grudnia 2014 roku w miejscu najwłaściwszym dla tematu dyskusji, bo na PGE ARENIE Gdańsk.

 

Na konferencję na temat aktywności fizycznej dzieci i młodzieży zaprosili ich wspólnie Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej i PGE ARENA Gdańsk. W trakcie spotkania uczestnicy podsumowali najważniejsze działania, jakie przeprowadzono w tej dziedzinie w Gdańsku w ciągu ostatnich lat.

 

Na przykład w ramach realizowanego już Gdańskiego Programu Aktywności Fizycznej na PGE ARENIE odbywają się lekcje „WF z Mistrzem”. W grudniu już trzykrotnie uczniowie wybranych gdańskich szkół uczestniczyli w treningach pod okiem profesjonalistów – zawodników rugby i piłki nożnej, a także cheerleaderek. A wszystko na murawie stadionu. Kolejne lekcje są planowane na wiosnę.

 

Podczas warsztatów uczestnicy konferencji zastanawiali się też nad tym, co należy poprawić w działaniach promujących sport, a jakie doświadczenia rozwinąć w najbliższej przyszłości. Spotkanie pełniło funkcję konsultacji związanych z pracami nad Gdańskim Programem Aktywności Fizycznej na lata 2015-2017. Przedsięwzięcie jest partnerstwem międzysektorowym Miasta Gdańska, PGE ARENY Gdańsk i Fundacji Gdańskiej.