Komunikat meczowy Lechia Gdańsk – Akademija Pandev

06.07.2022
W czwartek, 7 lipca 2022 r. o godz. 20.15 na Polsat Plus Arena Gdańsk rozpocznie się mecz Lechia Gdańsk – Akedemija Pandev w ramach pierwszej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy UEFA.
Kibice Lechii
 
 
 

Bilety na mecz dostępne są na stronie Lechii Gdańsk TUTAJ bądź w kasach biletowych 2 godziny przed rozpoczęciem meczu.

Parking (na terenie stadionu) dostępny dla kibiców to parking P4 (od strony ul. Żaglowej) oraz P5 (od strony ul. Marynarki Polskiej) w cenie 20,00 zł za wjazd. Płatne w parkometrze.

W związku z organizowanym meczem 7 lipca 2022r. Lechia Gdańsk – Akademija Pandev na potrzeby meczu wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla autokarów w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty"!    

Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158, 258 i 283 będą funkcjonować według aktualnych powszednich rozkładów jazdy. Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk. 

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

  • 10 - o godz. 21:37 z Brętowa PKM do Nowego Portu,
  • 10 - o godz. 21:53 oraz o 22:10 z przystanku „Władysława IV" 01 do Brętowa PKM

zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk

 

Komunikacja na stadion i ze stadionu kolejkami SKM dla kibiców z Gdańska.

Pociągi z Gdańska Głównego odjadą na stadion o godzinach:

  • 19.11 (przyjazd na Stadion o 19.17)
  • 19.39 (przyjazd na Stadion o 19.45)

Po meczu kolejki SKM w kierunku Dworca Głównego z przystanku Gdańsk Stadion Expo odjadą o godzinach:

  • 22.30 (przyjazd do Gdańsk Główny o 22.36)
  • 22.58 (przyjazd do Gdańsk Główny o 23.04)